Ознаки вагітності: як не прийняти бажане за дійсне

Єдиний спосіб майже точно дізнатись про вагітність до візиту до лікаря — це зробити тест. Але є ознаки, які дозволять вам припустити, що ви завагітніли, ще до того, як ви пройдете медичне обстеження. Деякі жінки так чуйно прислухаються до змін у своєму організмі, що розуміють, що завагітніли, практично відразу; інші не підозрюють про це до самої затримки місячних, яка, звичайно, є найпоширенішим і ясним ознакою вагітності.

Ранні ознаки вагітності досить сильно відрізняються у різних жінок, і навіть в однієї жінки вдруге вони можуть бути не такими, як коли вона чекала дитину в перший. Ознаки, перераховані нижче, можуть з’являтися на ранньому терміні вагітності, проте вони властиві багатьом іншим станам, тому, перш ніж звертатися до лікаря, слід зробити домашній тест.

Легка кровотеча і спазми

Декілька днів опісля після зачаття запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінок матки. В результаті цього може з’явитися самий ранній ознака — легке (мажуча) кровотеча і, іноді, спазми в нижній частині живота, як під час місячних. Так зване кровотеча імплантації може виникнути через 6-12 днів після запліднення яйцеклітини.

Ця ознака легко прийняти за початок менструації, однак і кровотеча, і спазми, набагато слабше і їх тривалість значно менше, ніж при справжніх місячних.

Крім цього можуть з’явитися білі вагінальні виділення. Це пов’язано з тим, що практично відразу після зачаття стінки піхви починають ущільнюватися. Саме швидкий ріст клітин стінок піхви є причиною цих виділень. Вони можуть йти протягом усіх дев’яти місяців, і зазвичай є нешкідливими і не потребують лікування. Однак якщо ви помітите, що виділення мають неприємний запах або якщо вони супроводжуються свербінням і палінням, слід сказати про це лікареві. Це може бути ознакою дріжджовий або бактеріальної інфекції.

Збільшення грудей

Збільшення грудей — ще один рання ознака. Зачаття дає старт швидким гормональних змін у вашому організмі. Через це вже через пару тижнів ви можете виявити, що ваші груди збільшилася в розмірі, а також стала твердіше й дошкульніше. Крім того, шкіра навколо сосків — ареола — під час вагітності може ставати темніше.

Слід мати на увазі, що «цікаве положення» не є єдиною можливою причиною таких змін. Це може статися через гормонального дисбалансу, прийому протизаплідних таблеток; в деяких випадках це є симптомом передменструального синдрому.

Якщо ці ознаки все ж пов’язані з вагітністю, пам’ятайте, що вашому тілу знадобиться кілька тижнів для того, щоб трохи пристосуватися до змін рівня гормонів. Хоча гормональний фон після це не перестане змінюватися, відчуття дискомфорту в грудях і її підвищена чутливість, швидше за все, пройде або зменшиться.

Слабкість / втома

Підвищена стомлюваність, безпричинна втома і слабкість є нормальними ознаками початку вагітності і можуть з’явитися вже через пару тижнів після зачаття. Фахівці пов’язують це із зростанням рівня прогестерону в організмі. Іншими причинами можуть бути низький рівень цукру в крові, знижений кров’яний тиск і більш інтенсивна вироблення кров’яних тілець.

Однак втома також може бути наслідком стресу, фізичної перевтоми, депресії, застуди, грипу та інших хвороб. Якщо причина все ж у тому, що ви вагітні, важливо добре відпочивати, а також їсти їжу, багату білком і залізом.

Нудота вранці

Через підвищеного рівня естрогену шлунок починає спорожнятися повільніше, що призводить до появи ще одного раннього (і дуже неприємного) ознаки — нудоти вранці, або так званої «ранкової хвороби». Це буває не у всіх вагітних, а у тих, хто стикається з цим симптомом, нудота зовсім не обов’язково буває ранкової. Вона може підступити в будь-який час доби, що викликає чималі незручності.

У той же час у деяких вагітних значно посилюється апетит, аж до справжніх нападів обжерливості; у інших майбутніх мам виникає тимчасове відразу до їжі. Це теж пов’язано зі змінами гормонального фону. Ті ж самі симптоми можуть з’являтися і при різних змінах режиму харчування, стресі, депресії, перевтомі і навіть недосипанні.

Нудота, «звірячий» апетит і відразу до їжі можуть зберігатися протягом усіх дев’яти місяців, проте у більшості жінок ці симптоми стають значно менш вираженими або зовсім зникають після 13-14 тижні.

Тим часом, незалежно від наявності або відсутності цих симптомів, важливо проконсультуватися зі своїм лікарем з приводу харчування, щоб переконатися в тому, що майбутня дитина отримує всі необхідні вітаміни і поживні речовини.

Затримка місячних

Це найвідоміший і очевидний з ранніх ознак вагітності. Саме після затримки місячних жінки найчастіше роблять домашній тест, і, якщо він дає позитивний результат, звертаються до лікаря.

У деяких жінок, проте, протягом усіх дев’яти місяців час від часу виникають кровотечі. Потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб дізнатися, які кровотечі є нормальними, а за яких слід звертатися за екстреною медичною допомогою.

Затримка місячних може бути ознакою не тільки «цікавого положення». Іноді це пов’язано з різким збільшенням ваги, гормональними порушеннями, перевтомою, стресом, закінченням прийому протизаплідних таблеток та іншими факторами. Тест на вагітність при затримці місячних треба робити всім сексуально активним жінкам — завагітніти можна навіть при використанні самих надійним засобів контрацепції.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.