Ознаки вагітності в перші дні: чому вірити?

Багато жінок вже в перші дні інтуїтивно розуміють, що вагітні, навіть незважаючи на те, що, здавалося б, у цей час ще немає жодних ознак особливого стану. Але це тільки так здається, насправді організм вже відреагував на вагітність і подає сигнали, які вловлює наша підсвідомість.

Свідомість і підсвідомість вагітної жінки

Наша свідомість критично оцінює ситуацію і визначає своє ставлення до неї. Наприклад, свідомість говорить про те, що ознак вагітності ще немає. Тим не менш, десь всередині жінка абсолютно впевнена, що вагітність вже наступила. Що це, фантазії? Буває і таке, фантазії і самонавіяння можуть зіграти такий жарт.

І, тим не менш, часто буває так, що жінка без наявності будь-яких ознак вагітності дійсно її відчуває. Це робота нашої підсвідомості, яке нічого не оцінює, а тільки фіксує найменші зміни в порушенні фізіологічного стану жінки. Навіть такі зміни, які на свідомому рівні вона не відчуває. Це створює відчуття чогось надприродного (ознак немає, а впевненість є) і бажання підтвердити свою здогадку якимись фактами.

Які ознаки говорять про наявність вагітності вже в перші дні

Все ж у більшості жінок невеликі ознаки вагітності є, просто не всі на них звертають увагу. А звертати увагу варто.

Наприклад, на те, що раптово різко знизилася працездатність, з’явилися млявість і сонливість. А тут ще постійно змінюється настрій: то все бачиться в рожевому кольорі, то раптом забарвлюється в похмурі тони. Те, що відбувається з жінкою на цьому тлі, не очікують не тільки близькі та колеги по роботі, які знали її досі як спокійного і витриманого людини, але і вона сама. Після чергового ексцесу вона з жахом думає, що ж з нею сталося, і чому вона раптом накинулася на цю людину, та потім ще й плакала. Мінливість настрою, схильність до капризів і істерик — це один із найчастіших і ранніх ознак вагітності. А пов’язано все це з гормонами, різка зміна гормонального фону негативно позначається на центральній нервовій системі.

Але це ще не все. Раптом з’являється справжнє збочення смаку: улюблені страви викликають нудоту, на них і дивитися-то не хочеться, але з’являється непереборне бажання спробувати те, що ніколи не приваблювало: гостре, солоне, кисле, солодке. Іноді «чогось такого» хочеться настільки, що починають тремтіти руки.

А з нюхом і зовсім кошмар: вдома пахне борщем (господи, який противний запах, як же я раніше не помічала), на роботі у подружки нові парфуми (хоч збігай з роботи тільки вдихнеш, відразу голова розколюється), в громадському транспорті їздити взагалі не варіант, обов’язково від когось буде пахнути так, що через нудоти доводиться виходити.

І це ще не всі страждання перших днів вагітності. Раптом ні з того, ні з сього починає крутитися голова, все темніє перед очима, і жінка втрачає свідомість. Це перепади артеріального тиску: воно знижується, викликаючи напад нудоти, а потім все приходить в норму, як ніби нічого й не було.

Під час вагітності відбувається деяке зниження імунітету. Це захисна фізіологічна реакція організму на те, що в ньому розвиваються чужорідні клітини. Щоб організм не позбувся цих клітин і знижується імунітет. У цей час у жінки може з’явитися невелика температура, з’явитися озноб, нездужання і навіть невеликий нежить. Це може бути просто реакція на вагітність, а може бути і приєднання вірусної або бактеріальної інфекції.

Всі ці деколи виражені, а деколи і майже непомітні ознаки складаються з картину перших днів вагітності.

Що таке базальна температура і навіщо її потрібно вимірювати

Базальна температура — це температура в прямій кишці, яка вимірюється зранку натщесерце, як тільки жінка прокинулася після нічного сну. Акушери-гінекологи рекомендують жінкам, які довго не можуть завагітніти, вимірювати базальну температуру щодня і відзначати показники в спеціальному температурному графіку. Коливання базальної температури відбивають усі зміни жіночої репродуктивної системи, у тому числі вони обов’язково відображають такий важливий біологічний процес, як вагітність.

Вагітність на графіку відображається у вигляді стійкого підвищення базальної температури. Але перед підвищенням температури відбувається її різке зниження в другій фазі менструального циклу. Таке різке короткочасне зниження базальної температури з подальшим її стійким підвищенням дуже характерно для вагітності. Тому жінкам, яким не терпиться дізнатися про вагітність якомога швидше, рекомендується заздалегідь починати вести графік базальної температури.

Вагітність вже в перші дні має свої певні ознаки.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.