Ознаки вагітності до затримки місячних: десять знаків того, що ви чекаєте дитину

Багато ознаки вагітності з’являються приблизно в той же час, коли ви помічаєте, що місячні не починаються під час, а деякі — навіть раніше. Якщо ви не стежите за своїм менструальним циклом, або якщо він не відрізняється регулярністю, ви можете зрозуміти, що у вас затримка, досить пізно. Але виявивши у себе деякі з перерахованих нижче симптомів, можете сміливо купувати тест на вагітність.

Здуття живота

Звичайно, живіт не починає рости так рано. Гормональні зміни, які починаються незабаром після зачаття, викликають відчуття наповненості в животі, яке буває перед початком місячних. Саме тому може виявитися, що одяг стала занадто тісною в талії, хоча матка поки залишається зовсім маленькою.

Підвищена чутливість до запахів

Якщо ви недавно завагітніли, не варто дивуватися тому, що запах гарячого бутерброда з сиром або ранкової кави здається огидним. Точна причина появи таких реакцій не встановлена, проте передбачається, що це може бути побічним ефектом швидко підвищується рівня естрогену в організмі. Через це не тільки запахи, але і улюблена їжа може викликати у вас блювотні позиви.

Нудота і блювання

У деяких «ранкова хвороба» починається тільки через місяць або два після зачаття, хтось стикається з цим симптомом вже в перший тиждень вагітності. До речі, напади нудоти можуть наздоганяти вас не тільки вранці — вони можуть з’являтися до, після або замість прийому їжі в будь-який час доби. Деякі везучі майбутні матусі зовсім уникають цього, однак, їх небагато. Зате у половини жінок нудота припиняється до початку другого триместру вагітності.

Часті сечовипускання

Незабаром після настання вагітності підвищення рівня гормонів в організмі дає старт цієї ланцюгової реакції змін, які починають відбуватися у вашому організмі. Через це обсяг крові, яка проходить через нирки, збільшується. В результаті сечовий міхур наповнюється швидше і вам доводиться ходити в туалет частіше. Ця ознака з’являється приблизно на шостому тижні вагітності, іноді — раніше. У міру розвитку вагітності сечовипускання стануть ще частіше. На більш пізніх термінах це буде відбуватися також через те, що матка стає більше і сильніше тисне на сечовий міхур.

Втома

Почали швидше втомлюватися? М’яко сказано? Деякі жінки на ранніх термінах вагітності вже в середині дня відчувають себе практично знесиленими. Фахівці не можуть точно сказати, що викликає сильну втому у вагітних, але можливо, причина в швидкому підйомі рівня прогестерону в крові, який може викликати безсоння. Звичайно, нудота і необхідність ходити в туалет кілька разів за ніч теж не додають бадьорості.

До початку другого триместру більшість вагітних жінок починає почувати себе краще. На пізніх термінах вагітності відчуття постійної втоми може повернутися через велику вагу, який жінці тепер доводиться носити на собі, а також через порушення сну, які можуть з’явитися в цей час.

Дуже чутлива і опухла груди

Один з найбільш ранніх ознак вагітності — підвищена чутливість і навіть хворобливість грудей, що теж пов’язано з гормональними змінами. Дискомфорт значно зменшиться, або зовсім пройде до кінця першого триместру, оскільки організм пристосується до гормональних коливань.

Затримка місячних

Якщо досі місячні у вас починалися, як за розкладом, ви напевно помітите затримку і вам не знадобиться наявність яких-небудь ще ознак, щоб зробити тест на вагітність. Однак якщо затримки траплялися у вас і раніше, звертайте особливу увагу на будь-які зміни, що відбуваються з вашим організмом, які можуть говорити про настання вагітності.

Кровотеча імплантації

На дуже ранньому терміні вагітності, до появи будь-яких ознак, протягом 1-2 днів у вас може йти легке, мажуча кровотеча. Хоча поки не можна сказати напевно, що саме його викликає, найбільш імовірно, що воно починається в той час, коли запліднене яйце прикріплюється до стінок матки. Це називається імплантацією ембріона і відбувається через 6-12 днів після запліднення.

Підвищена базальна температура

Якщо ви вимірюєте базальну температуру тіла і помітили, що вона залишається вище норми протягом, як мінімум, вісімнадцяти днів поспіль, ймовірно, ви вагітні.

Доказ: позитивний результат тесту на вагітність

Що б не було написано на упаковках, більшість тестів на вагітність не настільки чутливі, щоб надійно визначити, вагітні ви, чи ні, якщо затримка становить менше тижня. Якщо вам не терпиться зробити тест раніше — робіть; в разі негативного результату через кілька днів спробуйте ще раз.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.