Ознаки вагітності до місячних: фізіологія або помисливість?

Ознаки вагітності, які з’являються ще до передбачуваного терміну менструації, зазвичай носять досить невизначений характер і у кожної жінки проявляються по-своєму. Тим не менш, їх цілком можна помітити, особливо, якщо звертати на це увагу.

Який термін вагітності буде у жінки до моменту наступних місячних

Як відомо, зачаття можливо тільки за наявності двох складових — яйцеклітини та сперматозоїда. Сперматозоїди можуть бути присутніми в будь-який день місяця, а от яйцеклітина, як зірка з’являється тільки раз в місяць всього на добу, саме в цей час і може відбутися запліднення.

Час виходу яйцеклітини з яєчника називається овуляцією, вона настає в середині менструального циклу. Наприклад, якщо цикл дорівнює двадцяти восьми дням, то на чотирнадцятий — шістнадцятий день. Відповідно до моменту передбачуваної наступної менструації термін вагітності буде рівний двом тижням. Це так званий ембріональний чи істинний термін. Він відрізняється від акушерського терміну, який розраховується з першого дня останньої менструації.

Які ознаки вагітності може відчувати жінка до терміну місячних

Отже, приблизний термін вагітності до моменту затримки чергових місячних приблизно дорівнює двом тижнях (у когось він буде менше, у когось більше, у залежності від тривалості менструального циклу).

Так що ж відбувається на другий — третьому тижні вагітності? У цей час під впливом гормонів у жінки з’являться перші ознаки вагітності у вигляді нудоти, загальмованості, сонливості, посиленого апетиту, збільшення і хворобливості молочних залоз. Все це вже дозволяє запідозрити наявність вагітності.

Головне, що найбільше турбує жінку в цей період, — це швидка зміна настрою. Настрій міняється і незалежно від зовнішніх обставин, і від будь-яких життєвих ситуацій. Її все дратує або, навпаки, приводить у захват. У цей час часто відбуваються конфлікти на роботі і вдома з подальшими бурхливими примирення. Така поведінка жінки викликано грою гормонів, саме вони викликають неадекватну поведінку. Весь час хочеться спати, здається, що не висипаєшся, навіть якщо спиш довше звичайного, робота не клеїться і взагалі все щось не так.

Можуть виникати напади запаморочення, особливо в задушливому приміщенні. Жінка може навіть зомліти.

Апетит зазвичай посилюється, але буває і пропадає. Майже у всіх жінок з’являються зміни смаку і реакції на різні запахи. Всім відомо, що якщо вагітна жінка захоче чогось особливого, то тут вже не відкрутишся, діставати доведеться. Іноді це зовсім вже щось незвичайне і бідні майбутні тата збиваються з ніг, намагаючись знайти якийсь незвичайний продукт («Я його ніколи не пробувала, але дуже хочеться»).

Звичайні запахи кухні можуть стати нестерпними, а духи, які жінка раніше терпіти не могла, — приємними.

А чи є об’єктивні зміни на цьому терміні вагітності?

В першу чергу — це зміни молочних залоз: вони нагрубают і збільшуються в розмірах, а соски і околососковие гуртки (ареоли) набувають більш темне забарвлення. Темні плями можуть з’явитися і на лобі, а також на серединній лінії живота.

На другий-третьому тижні вагітності акушер-гінеколог на прийомі може вже визначити невелике збільшення матки. Матка набуває більш м’яку консистенцію. Матка збільшується, звичайно ж, не за рахунок того, що виріс зародок (він ще занадто малий), — це росте сама матка: збільшується слизовий шар, в якому знаходиться зародок і м’язовий шар, з’являються нові м’язові волокна.

Звичайно ж, далеко не всі жінки ще до настання чергових місячних звертаються до гінеколога. Для тих, хто хоче спочатку сам упевнитися в своїй вагітності, існують тести на вагітність, які виявляють у сечі вагітної жінки наявність хоріонічного гонадотропіну людини — ХГЧ. Проводяться тести дуже просто: при зіткненні з сечею тест-смужка або віконце в планшеті показує позитивний чи негативний результат. Найчутливіші тести на вагітність до терміну в два-три тижні вже будуть позитивними. Але це якісне визначення ХГЧ, більш точний — кількісний аналіз можна зробити в жіночій консультації, здавши кров.

Під час ультразвукового дослідження поки ще можна нічого й не побачити, ознаки з’являться приблизно до четвертої — п’ятої тижня.

На самому початку вагітності потрібно пам’ятати, що саме в цей час йде закладка органів і тканин вашого майбутнього малюка. Тому дуже важливо, щоб вагітна жінка не курила, не вживала спиртних напоїв і ліків — це може викликати різні аномалії розвитку у дитини.

Вагітним жінкам на цьому терміні потрібно правильно регулярно харчуватися, більше відпочивати і гуляти на свіжому повітрі.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.