Ознаки та симптоми миготливої аритмії: не відкладайте візит до лікаря

Чи траплялося вам відчувати, як серце починає прискорено битися, навіть якщо ви перебуваєте в спокої? Для тих, у кого немає проблем з серцем, це може бути одиничним випадком. Але іноді ці симптоми викликані аритмією, або порушенням ритму серця.

Поширеним випадком аритмії є миготлива аритмія, або фібриляція передсердь (ФП). У разі миготливої аритмії, передсердя — невелика камера в серці, яка зазвичай качає кров в шлуночок — починає хаотично скорочуватися. Через це передсердя не може ефективно перекачувати кров в шлуночок. Зазвичай це призводить до прискореного і нерегулярного серцебиття.

Симптоми

Зазвичай серце б’ється з частотою 60-100 ударів в хвилину в стані спокою. Під час ФП частота скорочень передсердя може досягати 400 в хвилину.

Симптомами миготливої аритмії можуть бути:

 • Посилене серцебиття
 • Раптове відчуття биття серця
 • Біль, тиск або дискомфорт у грудях
 • Біль у животі
 • Брак дихання
 • Запаморочення
 • Втома або нестача енергії
 • Неможливість фізичних зусиль
 • ФП може траплятися раптово і швидко проходити, може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Якщо аритмія хронічна, то це відбувається постійно.

  Миготлива аритмія у літніх людей

  Миготлива аритмія частіше зустрічається у літніх людей. ФП трапляється тим частіше, чим старше пацієнт. Приблизно 11% людей старше вісімдесяти років страждають від миготливої аритмії.

  Буває, що люди, які страждають аритмією, не помічають ніяких симптомів. Часто з’ясовується, що у літньої людини ФП, тільки після інсульту.

  Миготлива аритмія підвищує ризик інсульту, особливо якщо присутні такі фактори, як хвороба серцевого клапан, відмова серця, діабет і підвищений тиск. Через аритмії в передсерді можуть виникати згустки крові, тромби. Тромб, який потрапив у мозок, може привести до інсульту.

  Миготлива аритмія у підлітків

  Хоча це і не такий поширений випадок, у підлітків теж трапляється миготлива аритмія. Зазвичай це одиничний випадок, але якщо напади повторюються, це може бути ознакою захворювання.

  На відміну від дорослих, у підлітків аритмію рідко знаходять в результаті загального обстеження. Зазвичай у дітей такий симптом, як прискорені серцебиття, передує серйозним кардіологічним проблемам.

  У юних пацієнтів без особливих проблем із серцем окремі випадки ФП зазвичай не сигналізують про якісь порушення або ймовірності інсульту.

  Окремий випадок ФП може бути викликаний вживанням алкоголю або наркотиків, а також сильною фізичним навантаженням. Підлітки часто описують ФП як відчуття прискореного серцебиття або болю в грудях або в животі.

  Якщо ви відчуваєте симптоми ФП, варто звернутися до лікаря. Лікар може визначити нерегулярне серцебиття, перевіривши ваш пульс або прослухавши стетоскопом. Він також може направити вас на електрокардіограму — найвірніший спосіб визначити аритмію. Якщо напади аритмії відбуваються час від часу, лікар може попросити вас носити монітор серцевого ритму, щоб розшифрувати пізніше його записи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.