Ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах: знати і зрозуміти

Позаматкова вагітність не тільки є сильним стресом для матері, але і загрожує серйозними проблемами зі здоров’ям. Щоб запобігти їх появі, дуже важливо виявити цей стан як можна раніше.

Як це відбувається

При позаматкової вагітності запліднена яйцеклітина імплантується поза маткою, найчастіше — в одній з маткових труб. Така вагітність ще називається трубної вагітністю. Позаматкова вагітність є дуже поширеним порушенням — вона зустрічається, в середньому, один раз на двісті вагітностей.

Ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах схожі на ранні симптоми нормальної вагітності. Однак у міру її розвитку можуть з’являтися різні ознаки; в дуже великій мірі вони залежать від того, відбувається розрив плодового яйця, чи ні.

Перші симптоми

 • Як правило, першим явним симптомом позаматкової вагітності буває вагінальна кровотеча — ця ознака з’являється на ранніх термінах приблизно в 80% випадків позаматкової вагітності. Воно пов’язане з імплантацією ембріона і нерідко відбувається і при нормальній вагітності.
 • Біль у нижній частині живота, як правило, з одного боку, також є симптомом позаматкової вагітності на ранніх термінах. Біль може бути гострою і значно сильнішою, ніж при нормальній вагітності.
 • Нудота і блювання, які є поширеними ознаками нормальної вагітності, при позаматкової вагітності можуть бути більш сильним і частими. Проте у деяких жінок будь вагітність протікає без цих симптомів. Напади нудоти можуть початися вже через два тижні після зачаття.
 • Біль і дискомфорт при сечовипусканні і / або дефекації. Ця ознака може з’явитися, якщо позаматкова вагітність розташована так, що чинить тиск на ділянку сечовивідної системи або кишечника.
 • Біль у плечах може з’явитися, якщо позаматкова вагітність викликає внутрішня кровотеча, при якому кров протікає в черевну порожнину і викликає роздратування діафрагми. Проте ця ознака більш властивий пізніх стадіях розвитку позаматкової вагітності, коли плодове яйце стає настільки великим, що може викликати ушкодження внутрішніх органів.
 • Почуття втоми, за словами деяких жінок, при позаматкової вагітності може бути значно сильніше, ніж під час нормальної вагітності. Крім того, нерідко буває, що жінки інтуїтивно відчувають, що в їх організмі щось йде не так; вони відчувають нездужання, млявість, апатію. Це також пов’язано зі зміною рівня гормонів, що відбувається при будь вагітності.
 • Розрив плодового яйця і / або маткової труби, в якій воно знаходиться, викликає сильний біль в нижній частині живота і черевної порожнини, яка часто віддається в шию. При цьому у пацієнтки може бути шоковий стан.
 • Запаморочення, блідість, підвищене потовиділення, дуже сильні болі в нижній частині живота, збільшення частоти серцевих скорочень при позаматкової вагітності можуть бути ознаками стану, що загрожує життю пацієнтки. При появі цих симптомів потрібно звернутися за невідкладною медичною допомогою.
 • Позаматкова вагітність може привести до дуже серйозних ускладнень і навіть до смерті пацієнтки. Тому при підозрах на позаматкову вагітність потрібно невідкладно звертатися до лікаря. Це дозволить вам уникнути багатьох проблем зі здоров’ям та підвищить шанси на нормальну вагітність і народження здорової дитини в майбутньому.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.