Ознаки овуляції — як не пропустити сприятливий день

загрузка...

Час початку овуляції може істотно розрізняти у різних жінок. У деяких жінок овуляція, як за розкладом, настає в один і той же день циклу, в інших час її початку може зміщуватися кожен місяць. Перший крок до визначення часу овуляції — це визначити приблизний часовий інтервал для овуляції (виключіть дні, коли для цього точно занадто рано і дуже пізно — а що залишилися дні і будуть тим самим інтервалом).

Вагітність і овуляція нерозривно пов’язані, тому, якщо ви намагаєтеся зачати дитину, вам необхідно мати чітке уявлення про те, як протікає менструальний цикл, а також про те, які саме ознаки вказують на настання овуляції.

Первинні ознаки овуляції

 • Зміна цервікального слизу. Якщо вона густа, тягуча — до овуляції ще є час. Рідка, по консистенції і по вигляду нагадує яєчний білок цервікальна слиз є ознакою того, що овуляція ось-ось настане чи вже настала. Зазвичай слиз стає найбільш рідкою в день овуляції. Щоб навчитися бачити ці зміни, потрібно протягом декількох місяців стежити за станом цервікального слизу та іншими ознаками, отмечающими початок і закінчення різних фаз менструального циклу.
 • Зміна базальної температури тіла (БТТ). З початку менструації і до овуляції БТТ змінюється дуже мало. Невелике зниження БТТ, як правило, говорить про наближення овуляції, а як тільки овуляція відбудеться, вона значно підвищиться. Якщо ви будете відслідковувати БТТ протягом декількох циклів, то незабаром навчитеся визначати, коли саме наступить овуляція, а з нею — і кращий час для зачаття.
 • Зміна позиції шийки матки. Під час овуляції і при її наближенні шийка матки виявляється дещо далі від входу в піхві, крім того, вона стає більш м’якою і вологою. Якщо овуляцій ще нескоро, шийка матки тверда і розташована ближче до входу в піхву. Жінкам, які хочуть зачати дитину, рекомендується самостійно проводити огляд, щоб мати можливість ефективніше визначати час, коли ймовірність запліднення особливо велика. Багатьом спочатку це здається дивним і навіть ганебним, насправді ж — це ваше тіло, і такий досвід дозволить вам краще дізнатися і навчитися розуміти його. Слід тільки як слід вимити руки перед оглядом і намагатися не поранити себе нігтями.
 • Вторинні ознаки овуляції

  Є й інші ознаки, за якими можна визначити наближення овуляції. Вони можуть з’являтися не у всіх жінок і не кожен місяць, тому, якщо ви не помічаєте у себе перерахованих нижче змін — нічого страшного, це лише варіант норми.

 • Спазми і болі в нижній частині живота — в більшості випадків вони слабкі або помірні. Ці болі також називають міттельшмерц, що означає «біль середини циклу». Зазвичай проходять через кілька годин, але можуть тривати й кілька днів.
 • Хворобливість і підвищена чутливість грудей. Жінки, які вже деякий час намагаються зачати дитину, можуть вирішити, що це рання ознака вагітності. Насправді у багатьох жінок чутливість грудей змінюється за гормональних коливань протягом менструального циклу.
 • Посилення статевого потягу. Сама природа, здається, подбала про те, щоб жінки хотіли займатися сексом тоді, коли їх фертильність знаходиться на піку. Однак вважати цю ознаку точним індикатором овуляції не можна, так як лібідо може знижуватися і підвищуватися під впливом величезної кількості чинників, включаючи психологічні.
 • Здуття живота може бути ознакою овуляції, але може говорити і про те, що вам потрібно щось змінити в своєму раціоні.
 • Загострення зору, нюху і здатності відчувати смак. Це також пов’язано з коливаннями гормонального фону, але, по поки не цілком зрозумілих причин, такі зміни спостерігаються не у всіх жінок.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.