Ознаки клімаксу — коли бажання слабшає на очах

загрузка...

Клімакс або менопауза починається не тільки у жінок, але і чоловіків, коли зменшується вироблення статевих гормонів естрогену і андрогену та їх вміст в організмі опускається нижче нормального рівня. Отже, які ж типові ознаки клімаксу?

Порушення менструального циклу

Перший і головний ознака початку менопаузи. Якщо цикл у жінки зрілого віку не відновлюється протягом тривалого часу, це говорить саме про клімакс. Місячні стають все менш і менш регулярними, а часовий проміжок між двома менструаціями збільшується або, навпаки, зменшується. Також менструація може супроводжуватися рясною кровотечею, не виключені кров’янисті виділення між менструаціями.

Припливи

Раптове відчуття надзвичайної теплоти, яке охоплює тіло, навіть коли температура навколишнього середовища залишається низькою. Припливи зазвичай відбуваються вночі і, як наслідок, викликають порушення сну. Шия і обличчя заливаються густим яскраво-червоним рум’янцем, а на грудях, ногах і руках з’являються червоні плями. Припливи можуть протікати в легкій або тяжкій формі, їх середня тривалість — від 30 секунд до 5хвилин.

Порушення функції піхви і жовчного міхура

Виникають проблеми з піхвою і жовчним міхуром, що пов’язано з потоншенням і сухістю генітальної області. Це призводить до ослаблення сексуального бажання і збільшення ризику попадання інфекції в статеві органи або сечові шляхи.

Ослаблення сексуального потягу

Слабке сексуальний потяг — також один з найвідоміших і поширених ознак клімаксу. У чоловіків виникають проблеми з ерекцією, у жінок — з досягненням оргазму. Також не виключені неприємні відчуття в області піхви.

Втома і порушення сну

У період клімаксу і чоловіки, і жінки швидко втомлюються, а вночі не можуть добре виспатися. Також буває складно заснути після прокидання в середині ночі.

Депресія і часті зміни настрою

Через різних симптомів багато в клімактеричний період страждають від депресії і пригніченості. Безсоння — винуватиця частих і непередбачуваних змін настрою, коли сама незначна дрібниця може вивести з себе.

Фізичні зміни

Клімакс іноді супроводжується фізичними змінами тіла, наприклад, збільшенням ваги, збільшенням обхвату талії, втратою м’язової маси і розтягненням шкіри.

Інші ознаки

Деякі жінки в клімактеричний період страждають від головних болів, а також жорсткості м’язів і суглобів.

Всі перераховані ознаки вказують на наближення або початок менопаузи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.