Ознаки багатоплідної вагітності — навантаження для матері або багаторазове щастя

Багатоплідна вагітність — вагітність більш ніж одним плодом (двійнятами, трійнею і так далі). Будучи порівняно рідкісним явищем, багатоплідна вагітність супроводжується рядом ознак, за якими визначити її можна досить легко.

Ультразвукове підтвердження

Єдиний спосіб дізнатися напевно про багатоплідної вагітності. Підтвердити багатоплідної вагітність допоможе ультразвукове дослідження вже на ранніх термінах вагітності — приблизно на четвертій-п’ятій тижня.

Допплерометрия

Ще один метод діагностики багатоплідної вагітності — доплерометрія, спеціальна процедура, що дозволяє, в числі іншого, визначити звуки серцебиття плоду. Зазвичай така процедура виконується в кінці першого триместру вагітності та дозволяє виявити два (або більше) серцебиття. Допплерометрію не можна вважати абсолютно точним методом діагностики.

Підвищений рівень хоріонічного гонадотропіну

Хоріонічний гонадотропін — гормон, що виробляється в організмі жінки під час вагітності. При багатоплідній вагітності рівень цього гормону значно перевищує норму. Тим не менш, підвищений рівень хоріонічного гонадотропіну зовсім не обов’язково свідчить про багатоплідної вагітності — викликати перевищення норми можуть самі різні фактори (в тому числі і серйозні ускладнення вагітності).

Аномальні результати аналізу на альфа-фетопротеїн

Альфа-фетопротеїн — глікопротеїн, який утворюється при розвитку ембріона і плода. Аналіз на альфа-фетопротеїн виконується в другому триместрі вагітності і використовується, зокрема, для визначення деяких уроджених дефектів у дитини. Відхилення від нормальних результатів аналізу можуть свідчити про багатоплідної вагітності.

Висота стояння дна матки

Висота стояння дна матки — величина матки, вимірювана в ході вагітності і допомагає визначити гестаційний вік (термін вагітності). Багатоплідна вагітність викликає більшу розтягнення матки, і, як наслідок, збільшення висоти стояння дна матки. Якщо цей показник не відповідає нормальній висоті стояння дна матки на визначеному терміну, можна припустити багатоплідної вагітність.

Маса тіла

Збільшення маси тіла під час вагітності — абсолютно природний процес, на який можуть вплинути десятки самих різних факторів: кількість ваги, який жінка набирає під час вагітності, залежить від її росту, статури, нормального ваги до вагітності. При багатоплідній вагітності маса тіла збільшується, в середньому, на чотири кілограми в порівнянні з одноплодовій вагітністю.

Токсикоз

Нудота вранці, або так званий токсикоз вагітних — цілком поширене явище, з яким стикається приблизно половина вагітних жінок. Багатоплідна вагітність може посилити токсикоз, але відбувається це далеко не завжди.

Ранні або часті рухи плоду

Скільки-небудь надійною ознакою багатоплідної вагітності ранній початок рухів плода або часті рухи вважати не можна — проте в деяких випадках при вагітності двійнею або трійнею перші рухи плода можна відчути набагато раніше, ніж зазвичай. Дуже важливо пам’ятати про те, що при повторній вагітності ранні рухи плоду набагато вірогідніше, ніж при першій вагітності.

Сильна втома

Зрозуміло, постійне і сильне відчуття втоми при вагітності — ще не привід підозрювати багатоплідної вагітність: стрес, фізична активність, емоційне напруження і зміни, що відбуваються в організмі в період вагітності, роблять втому цілком природним явищем для кожної вагітної жінки. Тим не менш, сильна втома при багатоплідній вагітності майже гарантована, оскільки вагітність двійнею або трійнею — це, відповідно, подвійна або навіть потрійна навантаження для організму матері.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.