Ожиріння і рак — не сидіть склавши руки

загрузка...

Куріння, забруднення навколишнього середовища і шкідливу дію сонячних променів — ось звичайні винуватці ракових захворювань. Однак за результатами останнього дослідження, кожен п’ятий випадок летального результату ракового захворювання пов’язаний з ожирінням.

Як не сумно, але факти вказують на те, що тисячі смертей раку викликані надмірною вагою, і рівень смертності продовжує неухильно зростати.

Але не все так безнадійно. У ваших силах зменшити ризик захворювання на рак — і при цьому істотно зменшити обхват талії. Для цього достатньо лише змінити режим харчування і повернутися до здорового способу життя.

Ожиріння і жінки

Самим яскравим прикладом зв’язку ожиріння і раку можуть служити жінки постклімактеричного віку. Повна жінка вдвічі більше схильна до ризику захворювання на рак, ніж її більш струнка ровесниця. Надмірна вага також пов’язаний з раком матки, нирок, стравоходу, жовчного міхура, грудей, товстої і прямої кишки.

Багато типів раку, які раніше пов’язували з ожирінням, насправді викликані збільшенням обхвату талії. Саме ця причина сприяє розвитку раку печінки, підшлункової залози, простати, шийки матки, яєчників і шлунка.

На думку вчених, приблизно 90 000 летальних результатів захворювання раком пов’язані з ожирінням. Ця жахлива статистика повинна відкрити суспільству очі. В даний час експерти вивчають механізми впливу жирових клітин на розвиток раку, що може допомогти в розробці нових ефективніших ліків. На жаль, безліч питань досі залишаються без відповіді.

Дієтологи стверджують, що смерть від раку, викликаного ожирінням, можна запобігти на будь-якій стадії хвороби. Перший і найважчий крок — усвідомити серйозність хвороби і свого стану. Наступний крок — навчитися справлятися з цією ситуацією і навчити цьому своїх близьких. Коли ви готові визнати свою проблему, ви готові боротися з нею.

Правильне харчування

Найважливіше і найефективніша зброя в боротьбі із зайвою вагою і раком — правильне харчування. Деякі продукти володіють цілющими властивостями, які допомагають захистити організм від раку. Фрукти і овочі містять багато антиоксидантів, які ефективно борються з вільними радикалами. Вільні радикали утворюються при розпаді слабких зв’язків. Вони «нападають» на найближчі стабільні молекули і захоплюють їх електрони. У нормальному стані організм здатний самостійно дати відсіч вільним радикалам, однак при дефіциті антиоксидантів цей механізм може вийти з ладу.

Якщо ви сподіваєтеся, що вітамінні добавки забезпечать організм всіма необхідними поживними речовинами і антиоксидантами, не поспішайте з висновками. Вітамінні добавки не містять речовин під назвою фітохімікати. Між тим, вони містяться в їжі і є основним джерелом антиоксидантів, необхідних організму для збереження здоров’я.

Для отримання достатньої кількості антиоксидантів необхідно:

 • Щодня з’їдати як мінімум п’ять порцій фруктів і овочів.
 • Збагатити раціон різноманітними поживними продуктами, так як різні продукти забезпечують організм різними фітохімікати. Пам’ятайте одне просте правило — ваша тарілка повинна по колірному різноманітності нагадувати веселку.
 • Вибирайте фрукти та овочі темних насичених кольорів — вони містять більше антиоксидантів.
 • Ожиріння — одна з найбільших проблем нашого часу. Правильне харчування — ось основна зброя в боротьбі за наше здоров’я. Тепер наша черга завдати удар. Виграємо війну з надлишковою вагою. Повна мобілізація!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.