Овуляторного синдром — про що свідчить біль у животі

загрузка...

У деяких жінок в середині менструального циклу з’являються болі нижній частини правої або лівої половини живота, а також невеликі кров’янисті виділення. Після обстеження часто встановлюється діагноз «овуляторний синдром». Що це означає і наскільки небезпечний овуляторний синдром?

Щомісячний менструальний цикл жінки

Щомісячний менструальний цикл жінки обумовлений впливом гормонів, які виділяються під впливом нервової та ендокринної систем. Починається все з головного мозку, де розташовані головні органи, які «командують» всіма іншими ендокринними системами в організмі. Область головного мозку — гіпоталамус впливає на залозу внутрішньої секреції гіпофіз, а гіпофіз — на яєчники — жіночі статеві органи, що виділяють гормони. Мета всіх цих впливів — дати можливість яйцеклітині дозріти і вийти з яєчника (де вона дозріває в фолікулі) для запліднення, а також підготувати матку для прийому заплідненої яйцеклітини.

У перші 14-16 днів дозріваючий фолікул росте і виробляє жіночий статевий гормон естроген. Цей процес регулюється гормонами головного мозку (гонадотропні гормони гіпофіза) і яєчників.

На 14-16 день фолікул розривається і яйцеклітина виходить у маткову трубу, щоб з’єднатися там із сперматозоїдом. Під впливом лютеїнізуючого гормону гіпофіза фолікул, що лопнув набуває жовтий колір (жовте тіло) і починає виробляти жіночі статеві гормони — прогестерон і естроген, які, потрапляючи в кров, готують організм до можливої вагітності. Якщо впровадження не відбувається (тобто вагітність не наступає), то підготовлена слизова оболонка матки відторгається і настає менструація.

Овуляція

Овуляція може супроводжуватися короткочасними болі внизу живота в середині менструального циклу. При цьому у жінки може з’явитися підвищений статевий потяг і слизисті виділення, що пов’язано з високим вмістом жіночих статевих гормонів (естрогенів).

Овуляція є найбільш сприятливим часом для зачаття, цей момент можна точно визначити за допомогою різних методик.

Порушення овуляції обумовлене запаленням жіночих статевих органів, порушенням функції кори надниркових або щитовидної залози, пухлинами і так далі.

Що таке овуляторний синдром

У деяких жінок в момент овуляції з’являються значні болі в животі і кров’янисті виділення. Біль може бути короткою або більш тривалої, ниючий, тянущей, колючої в нижніх відділах живота (але іноді і в інших його відділах, наприклад, у верхній частині), з того боку, де сталася овуляція. Якщо такі болі виникають праворуч, їх можна сплутати з болями при апендициті.

Болі пов’язані з розривом фолікула і просуванням яйцеклітини, яка має значні розміри, по маткових трубах. Якщо в трубі є запальні явища або їх наслідки у вигляді спайок труби з навколишніми тканинами, то яйцеклітина просувається насилу, що і викликає болю.

Кров’янисті виділення, які тривають 1-2 дні після овуляції пов’язані з тим, що в момент овуляції в крові знижується кількість жіночого статевого гормону (фолікул розривається, а жовте тіло ще не сформувалося) погестерона, що викликає часткове відшарування слизової оболонки матки. Але як тільки починає функціонувати жовте тіло, гормональний фон відновлюється і все нормалізується.

Сам по собі овуляторний синдром не страшний, він не потребує лікування. Але для того, щоб з’ясувати причину його появи (що це — варіант норми, результат запалення або гормональної недостатності) і виключити інші причини появи болів і кров’яних виділень, потрібно звернутися в гінеколога, оскільки такі ж ознаки можуть бути, наприклад, у позаматкової вагітності і апоплексії яєчника — станів, які потребують невідкладної хірургічної допомоги.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.