Отопластика — зробимо вуха красивими

Отопластика — це операція по зміні форми вух; часто її використовують для виправлення капловухості. Її можна проводити вже у віці п’яти-шести років — коли вуха повністю сформувалися. Багато людей вважають, що пластична хірургія — зовсім не дитяча справа, проте насправді виправлення суттєвих дефектів зовнішності ще в ранньому віці може захистити дитину від численних психологічних проблем в майбутньому. Дорослі також нерідко роблять отопластику, часто — в поєднанні з іншими пластичними операціями. За допомогою отопластики можна не тільки виправити капловухість, але і зменшити вуха, зробити їх більш симетричними.

Чи підходить вам отопластика

Гарне загальний стан здорові і реалістичні очікування — це основні вимоги до охочих зробити отопластику.

Батьки дітей — потенційних пацієнтів пластичного хірурга, приймаючи рішення про проведення операції, повинні, перш за все, враховувати інтереси дитини. Ні в якому разі не можна керуватись власними страхами або думками на кшталт «не смертельний недолік, жити можна». Позитивний настрой відносно операції є однією з необхідних умов її успіху, особливо коли мова йде про операції у дітей.

Дорослим пацієнтам слід розуміти, що їх вушної хрящ більш твердий, ніж у дітей, що не дозволяє міняти його форму настільки ж легко. Зазвичай лікар докладно пояснює таким пацієнтам, якого результату вони реально можуть очікувати від операції.

Крім того, в ході попередньої консультації лікар розповість про те, яка анестезія буде використана, як довго триватиме операція і скільки часу займе відновлення.

Операція

Після того, як пацієнтові вводять анестетик, на шкірі за вухом робиться розріз. Щоб добитися необхідного ефекту, хірург видаляє частина хрящової тканини і шкіри. Іноді він також підрізає залишилася хрящову тканину, надаючи юшку бажану форму. Потім хірург зашиває вухо таким чином, щоб шви утримували його в певному положенні, поки воно не заживе.

Відновлення

Протягом декількох днів після операції потрібно носити пов’язку на вусі. Більшість пацієнтів в цей час зазнають незначний дискомфорт. Якщо ви звикли спати на боку, у вас може виникнути незначне порушення сну — ви станете прокидатися кілька разів за ніч, оскільки кожного разу, перевернувшись на бік, будете відчувати біль.

В іншому ризики, пов’язані з отопластикою, мінімальні. Шрам залишиться за вухом і буде практично непомітний. При будь-яких ознаках інфекції, наприклад, якщо з’являється нагноєння, потрібно негайно звертатися до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.