Отит — чим може загрожувати запалення вуха

Одне з найпоширеніших ускладнень застуди — це отит. Найчастіше отити виникають у маленьких дітей, але можуть також розвинутися і у дорослих. В більшості своїй отити легко піддаються лікуванню за допомогою антибіотиків або без них, але повторювані інфекції можуть іноді приводити до втрати слуху.

Найчастіше отит виникає, коли в середньому вусі скупчуються рідина та гній. Такий вид інфекції називається середнім отитом. Інший вид інфекції розвивається при запаленні зовнішнього вуха. Це зовнішній отит, більш відомий під назвою «вухо плавця».

Ознаки отиту

Що стосується дорослих і дітей старшого віку, найбільш явною ознакою інфекції є біль у вухах. У дітей при розвитку отиту іноді піднімається температура. Ці симптоми зазвичай з’являються після того, як хворий переніс застуду або нежить.

У зовсім маленьких дітей теж може з’явитися біль у вухах, але вони не можуть розповісти батькам про те, що їх турбує. Але про захворювання можна здогадатися за іншими ознаками, наприклад:

 • Дитина тягне вухо
 • Плаче більше, ніж зазвичай
 • Не може заснути
 • З вух витікає рідина
 • Дитині важко утримувати рівновагу, він погано чує
 • Нез’ясовна лихоманка
 • Діагностика отитів

  Для того, щоб впевнено діагностувати отит, необхідно звернутися до лікаря. За допомогою спеціальних інструментів він огляне вухо, щоб визначити, яка інфекція розвивається у вас або вашої дитини. Після цього він призначить лікування.

  Лікування отитів

  У минулому стандартне лікування отитів являло собою поглинання безлічі антибіотиків. Однак в останні роки відбувся різкий стрибок стійкості до антибіотиків. З цієї причини не варто просити лікаря прописати антибіотики по телефону без проведення огляду. Крім того, в результаті цілого ряду досліджень було доведено, що багато отити проходять самі по собі протягом 2-3 днів без будь-якого лікування.

  Це не означає, що якщо у вас або вашої дитини отит, вам не потрібно приймати антибіотики. Але це говорить про те, що обов’язково треба відвідати лікаря і шляхом проведення огляду визначити, який курс лікування буде правильним.

  Дітям молодше 6 місяців допустимо давати антибіотики у разі проведення огляду у лікаря, який діагностує або має серйозні підозри на інфекцію, грунтуючись на симптомах і на те, як протікає хвороба.

  Дітей від 6 місяців до 2 років можна лікувати антибіотиками у разі, якщо діагноз підтверджений або є важкі симптоми, які протягом певного часу відстежувалися і, цілком очевидно, стають ще більш вираженими. Якщо діагноз неможливо підтвердити, може бути рекомендовано інше лікування. Антибіотики прописують дітям від 2 років, коли підтверджується діагноз, і коли дитина дуже хворий. Крім того, антибіотики можна застосовувати і в інших випадках, коли симптоми захворювання у дітей дуже важкі і з часом стають все більш серйозними.

  Важлива інформація про лікування

  Якщо для лікування таки потрібні антибіотики, важливо пам’ятати, що протягом 24-48 годин не буде ніякої зміни симптомів. Тобто протягом цього часу ви як і раніше будете відчувати біль у вухах, і вас буде лихоманити. Це не означає, що ліки не діють, просто пройшло ще недостатньо часу, щоб симптоми почали слабшати.

  Також дуже важливо приймати всі прописані лікарем ліки. Якщо не завершити повний курс лікування антибіотиками, то бактерії можуть придбати стійкість до препарату. Навіть якщо вам краще, це не означає, що інфекція повністю переможена. Недолікованих захворювання може спалахнути з новою силою і буде успішно чинити опір дії лікарських препаратів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.