Освітлення волосся — наскільки воно шкідливе?

Освітлення волосся — це процес видалення пігменту, натурального або ні, незалежно від того, який продукт для цього використовується. Будь-який засіб, яке робить волосся щонайменше на чотири тони світліше, видаляє барвний пігмент і, таким чином, освітлювання завжди призводить до пошкодження волосся. Ступінь ушкодження залежить від якості продукції, використаної техніки і стану волосся до прояснення.

Як відбувається освітлення

Засіб для освітлення волосся піднімають кутикулу — тонкий захисний шар — і проникає в кортекс, середній шар волосини, в якому знаходиться кольоровий пігмент і всі структури, які забезпечують волоссю їх силу, форму та текстуру. Потім молекули пігменту видаляються з волосся. Чим менше молекул пігменту залишається у волоссі, тим світліше стає шевелюра.

освітлення волосся відноситься до процесів окислення. Під час цього процесу інгредієнти осветляющего засоби (по суті, воно не є фарбою) вивільняють молекули кисню, які зв’язують молекули пігменту і поступово розчиняють їх. Саме тому чим довше ви тримаєте на волоссі освітлювач, тим помітнішою стає ефект.

Неможливо освітлити волосся, не заподіявши їм шкоди. Одного разу відкрита кутикула ніколи не стане такою ж гладкою, як раніше, і результатом цього будуть більш жорсткі на дотик, сухе волосся. Таке ушкодження вважається мінімальним. Помірне пошкодження впливає на силу і пористість волосся. Пористість — це здатність волосся вбирати і віддавати вологу. Надто пористі волосся занадто швидко вбирають вологу і також швидко її віддають. Їх колір швидко блякне, кінці січуться, волосся стає ламким і неслухняними.

Якщо при освітленні було завдано серйозної шкоди, волосся дуже легко ламаються і випадають, а іноді на шкірі голови з’являються сліди опіків.

Симптоми пошкодження волосся

Після висвітлення волосся може стати сухим і ламким; нерідко при цьому вони виглядають абсолютно млявими. Таке волосся дуже важко розчісувати і укладати. Мокрі прояснені волосся злипаються, а розчісувати їх до повного висихання не рекомендується, так як вони дуже крихкі.

Шкода від освітлення волосся можна звести до мінімуму, якщо робити освітлювання в перукарні. Однак багато як і раніше воліють освітлювати волосся в домашніх умовах. Наслідки цього для волосся можуть бути дійсно жахливими.

Якщо нічого не робити, пошкоджене волосся будуть продовжувати ламатися і сіктися. Найкращий спосіб усунення наслідків освітлення волосся — зробити коротку стрижку. При мінімальному та помірному пошкодженні волосся без цього можна обійтися, але при сильному пошкодженні цей захід абсолютно необхідна.

Якщо волосся пошкоджені не занадто сильно, рекомендується використовувати шампуні, кондиціонери і засоби для укладання, містять особливі білки. Щотижня потрібно проводити глибоке кондиціонування волосся, а також робити різні відновлюють і живильні маски. (Глибоке кондиціонування волосся проводиться наступним чином — на вологе волосся наносять кондиціонер, розподіляючи його по всій довжині, намотують на голову рушник, а через 30-40 хвилин споліскують волосся теплою водою). Волосся потрібно підрізати кожні 3-4 тижні, поки вони не будуть відновлені повністю. Крім того, поки волосся не відновилися, потрібно якомога рідше сушити їх феном і тільки при включеному холодному режимі; прасування, плойки і гарячі бігуді можуть лише погіршити стан волосся.

Фарбувати пошкоджені під час освітлювання волосся можна тільки в перукарні і коли волосся більш-менш відновляться.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.