Остеотомія — ортопедична операція розсічення кістки

Остеотомія — це хірургічна операція, при якій проводиться розсічення кістки. Її застосовують, наприклад, при лікуванні остеоартриту або інших різновидів артриту, в тих випадках, коли за допомогою інших методів лікування не вдається полегшити біль і відновити функцію ушкодженого суглоба.

Вся операція зазвичай триває від 60 до 90 хвилин. Її можуть проводити як під місцевим, так і під загальним наркозом (в більшості випадків, однак, використовується загальна анестезія). Після введення наркозу ногу обробляють антибактеріальним розчином. Хірург визначає точний розмір фрагмента кістки, який йому належить видалити, за допомогою рентгена, комп’ютерної томографії або тривимірного комп’ютерного моделювання.

В ході остеотомії хірург видаляє частина кістки, розташованої поруч з хворим суглобом. Результатом цього має стати зсув навантаження з тієї області, де знаходиться пошкоджена хрящова тканина, на ту, де є більш здорова хрящова тканина.

Як правило, при остеоартриті найбільш значно пошкоджується хрящ у внутрішній частині коліна. Хірург видаляє фрагмент великогомілкової кістки з її зовнішнього боку, в результаті чого значна частина ваги людини при русі буде переміщатися на зовнішню сторону колінного суглоба.

Як правило, придатними пацієнтами для проведення остеотомії вважаються люди молодше шістдесяти років, що мають надмірну вагу і зберегли певний рівень фізичної активності. Крім того, пошкодження хрящів тканини в суглобі повинно бути нерівномірним. Перед операцією лікаря необхідно переконатися в тому, що деформація суглоба підлягає корекції. Нарешті, остеотомію можна проводити лише за відсутності будь-яких ознак запальних процесів.

Переваги і недоліки

До безперечних достоїнств остеотомії можна віднести те, що операція істотно полегшує біль і може сповільнити розвиток остеоартриту.

Однак, в результаті операції суглоб може виглядати несиметрично. Крім того, якщо пацієнту небудь знадобиться повна заміна суглоба, провести її після остеотомії буде значно складніше, ніж при звичайних умовах.

Відновлення після остеотомії

Залежно від ступеня складності операції і загального стану здоров’я пацієнта, протягом одного-трьох місяців може бути необхідно користуватися милицями. Іноді протягом чотирьох-восьми тижнів після остеотомії також доводиться носити спеціальний бандаж. Фізіотерапія і регулярні прогулянки є важливою частиною реабілітації. Повне повернення до звичного способу життя може зайняти багато часу — від трьох-шести місяців до року.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.