Остеопатія — старе добре костоправство

загрузка...

остеопатії в медицині називаються деякі вроджені та набуті захворювання кісток. Але є й інше значення терміна «остеопатія» — це один із напрямків мануальної терапії, яке вперше з’явилася в Росії в дев’яностих роках минулого століття. Сьогодні остеопатія стала модним методом лікування, який використовується для лікування майже всіх захворювань. Остеопатія — це вид мануальної терапії, який являє собою метод ручного впливу на різні структури організму з метою звільнення їх від функціональних блоків. У народі такий метод лікування називають костоправства.

Мануальна терапія прийшла до нас близько півстоліття тому, вона являє собою систему ручних лікувальних і діагностичних прийомів, спрямованих на відновлення правильної роботи хребта, суглобів, м’язів і зв’язок. В даний час цей вид медичної діяльності дозволений офіційно, існує нормативна документація по наданню допомоги хворим та підготовці лікарів. Мануальний терапевт повинен мати підготовку з неврології або травматології і тільки потім — по мануальної терапії.

Остеопатія в Росії з’явилася близько десяти років тому, швидко стала дуже модною і так як нормативних документів з надання допомоги хворим і підготовці лікар-остеопат не існує, то це стало причиною численних порушень у цій галузі: часто «модні» послуги надають люди , що не мають необхідної підготовки і навіть не лікарі.

Основні принципи

Засновник остеопатії — американський лікар Ендрю Стілл. В кінці 19-го століття він сформував три основних принципи остеопатії, які не втратили своєї актуальності і сьогодні:

 • перший принцип полягає в тому, що тіло людини — це єдиний організм, у складі якого поєдналися будова тіла, його робота і рух; все це взаємопов’язано: окремий орган страждати не може, страждає весь організм в цілому, тому для остеопата дуже важливо виявити причину виниклого порушення;
 • другий принцип — робота органу безпосередньо залежить від його будови;
 • третій принцип — будова органу безпосередньо пов’язано з його роботою, тобто обов’язковою умовою нормальної будови органа є його постійна правильна робота.
 • Напрямки остеопатії

  Спочатку остеопатія розвивалася як метод лікування, спрямований на нормалізацію кістково-м’язової системи, але поступово сфера її лікувального впливу розширилася і в даний час в рамках остеопатії розрізняють три напрямки:

 • Краніосакральна остеопатія (КСТ) — займається відновленням взаємин кісток черепа і крижів, станом мозкових оболонок, циркуляцією крові та ліквору (рідини, яка знаходиться в головному і спинному мозку); травми і захворювання в області черепа і крижів відображаються на стані головного мозку , тому під час лікування остеопат за допомогою щадного впливу усуває наявні порушення шийного відділу хребта, швів черепа та крижів, що сприяє відновленню нормального кровообігу і руху ліквору в головному і спинному мозку;
 • структуральна остеопатія — лікування захворювань опорно-рухового апарату: підвивихи хребців, зміщення кісток у суглобах, напруження м’язів призводять до змін навколишніх м’яких тканин (набряклості, запаленню, болям); ліквідація кістково-м’язових порушень тягне за собою відновлення м’яких тканин;
 • вісцеральна остеопатія — лікування внутрішніх органів; наші внутрішні органи підвішені усередині організму на зв’язках і тому можуть ковзати відносно один одного в певному ритмі; порушення ковзання веде до порушення роботи органу; завдання остеопата — відновити цю рухливість, що сприяє поліпшенню кровообігу, відтоку лімфи і стану органа в цілому.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.