Особовий нерв: коли особа втрачає симетрію

Лицьовий нерв — це нерв, який контролює м’язи обличчя, дозволяючи нам посміхатися, хмуритися, і так далі. Пошкодження лицьового нерва може викликати фізіологічний дефект, який матиме для людини як психологічні, так і соціальні наслідки.

Розвиток лицьового нерва починається на третьому тижні життя плоду. Лицьовий нерв — сьомий з черепномозкових нервів. У людини є два лицьових нерва, розташованих по обидва боки особи. Разом зі слуховим нервом (восьмим із черепномозкових нервів) він проходить навколо структур середнього вуха. Потім лицьовий нерв виходить через шилососцевидного отвір і проходить через привушної залози. У привушної залозі він розділяється на дві гілки, які забезпечують моторні функції багатьох м’язів і залоз голови і шиї.

Симптоми ушкоджень лицьового нерва

Пошкодження лицьового нерва можуть призвести до паралічу лицьових м’язів, слабкості або мимовільним рухам м’язів обличчя, сухості очей або порожнини рота, зміни здатності відчувати смак. Однак ці симптоми не обов’язково викликані пошкодженням лицевого нерва; необхідно медичне обстеження, щоб виявити їх причину.

Що може викликати пошкодження лицьового нерва?

Пошкодження лицьового нерва може мати безліч причин, наприклад:

 • Травми — в тому числі, родова травма, перелом основи черепа, пошкодження обличчя, середнього вуха, наслідки хірургічної операції;
 • Захворювання нервової системи, наприклад, оперкулярний синдром і синдром Міллард-Габлер;
 • Інфекції вуха або лицьового нерва;
 • Метаболічні порушення, наприклад, цукровий діабет або вагітність;
 • Пухлини: акустична неврома, шваннома, холестеатома, пухлина привушної залози, гломусних пухлин;
 • Токсини, наприклад, при зловживанні алкоголем чи отруєнні чадним газом;
 • Параліч Белла — порушення, яке також називається ідіопатичним паралічем лицьового нерва.
 • Діагностика

  При діагностиці різних порушень, які зачіпають лицьовий нерв, використовуються різні методи.

  Перевірка слуху проводиться, що оцінити стан слухового нерва і відгалужень лицьового нерва. Також перевіряють здатність пацієнта утримувати рівновагу і відчувати смак. Порушення сльозотечі та / або слиновиділення можуть вказувати на ступінь тяжкості і локалізацію ушкоджень лицьового нерва.

  Методи медичної візуалізації, наприклад, комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія, дозволяють виявити інфекції, пухлини, тріщини в кістках, та інші порушення.

  Стимуляція нервів електричним струмом може бути використана для визначення стадії захворювання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.