Особливості харчування дітей при цукровому діабеті — кілька порад батькам

Дитина повністю залежить від дорослих, які його оточують. Не є винятком і дотримання правил харчування при цукровому діабеті — тільки від батьків залежить, що і в якій кількості вживає дитина, а значить, його здоров’я. Дитині складно пояснити, чому не можна ті чи інші продукти, тому краще просто виробляти з самого раннього віку звичку харчуватися тільки дозволеними при цукровому діабеті продуктами.

Загальні рекомендації

Удома повинні знаходитися тільки дозволені для дитини продукти, які повинні вживати і дорослі. Таке харчування піде на користь всій родині. В іншому випадку дієта дитиною дотримуватися не буде, в силу того, що діти завжди наслідують дорослих, у тому числі в питаннях їжі.

Не можна при дитині обговорювати, що йому можна їсти, а що — ні. Це викличе у нього почуття ущербності, краще говорити про багатому виборі продуктів і різноманітності харчування. Якщо дитина просить заборонений продукт, необхідно м’яко сказати, що в сім’ї його не прийнято вживати, оскільки замість нього вживається набагато кращий.

Коли дитина почне розуміти, можна докладно розповісти йому про сімейні особливості харчування і пояснити, чому вони сформувалися. Робити це потрібно м’яко, щоб не налякати дитину і не розвинути комплекс неповноцінності.

Особливості харчування дітей до одного року

Дитина, що страждає цукровим діабетом, повинен знаходитися якомога довше на грудному вигодовуванні, так як воно забезпечує рівномірне надходження їжі протягом доби. Якщо в силу подій непереборної сили грудне вигодовування неможливо, він годується спеціальними сумішами зі зниженим вмістом цукру. Має значення чітке дотримання часових інтервалів прийому суміші.

прикорм вводять у відповідності з нормами харчування здорової дитини, однак починають з овочевого прикорму, а в останню чергу пропонують вуглеводистих прикорми у вигляді каш.

Якщо дитина знаходиться на природному вигодовуванні, то може застосовуватися так званий педагогічний прикорм, коли дитині дозволяється брати шматочки їжі з тарілки матері. У цьому випадку треба подбати, щоб у ній завжди знаходилися відповідні для дитини продукти, наприклад, відварні овочі.

Особливості харчування дітей старше року

Матері дитини старше року рекомендується завести харчовий щоденник, в якому потрібно відзначати калорійність їжі і вказувати перелік продуктів. Поступово мати і без щоденника навчиться визначати, скільки і якої їжі можна дати дитині. Використовується така формула розрахунку необхідної добової калорійності харчування: 1000 + 100 * g (де g — вік дитини в роках), при надмірній масі калорійність зменшується на 10%, а при недостатній — збільшується на 15%.

Їжа повинна на 50% складатися з вуглеводів, на 20% з білків і на 30% з жирів.

Вуглеводи вибираються повільні, з низьким глікемічним індексом, легкозасвоювані цукру виключаються. В якості цукрозамінника можна використовувати тільки аспартам, не більше трьох таблеток на добу.

Жири повинні на 50% складатися з легких тварин і на 50% — з рослинних.

Зазвичай використовується наступна схема розподілу їжі протягом доби: 25% — перший сніданок, 10% — другий сніданок, 25% — обід, 10% — полуденок, 25% — вечеря і 5% — другу вечерю.

Дітей обов’язково потрібно балувати їжею, придумуючи смачні і красиві страви з продуктів, які дозволені, наприклад, із сухофруктів можна приготувати смачний десерт, просто розмочивши їх, подрібнивши в блендері і сформувавши у формі для льоду у вигляді цукерок. Дати «цукерочку» злегка підсохнути в мікрохвильовці чи духовці, і порадувати ними дитини.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.