Особливості кулінарії при цукровому діабеті

загрузка...

У дієту діабетика не потрібно включати якісь незвичайні продукти. Раціон, завдяки якому можна контролювати стан хворого цукровим діабетом, корисний і для абсолютно здорових людей. Перш ніж зробити серйозні зміни в режимі харчування, порадьтеся з лікарем або дієтологом. Він підкаже, що буде правильно і корисно саме для вас і допоможе уникнути можливих помилок.

Вуглеводи

Якщо у вас діабет, вам не обов’язково повністю виключати вуглеводи зі свого харчування. Насправді, їх потрібно вживати в розумних кількостях, щоб уникнути різких змін рівня цукру в крові. Плануйте своє харчування так, щоб більшу частину раціону складали некрохмалисті овочі, і щоб у ньому були також присутні, але в менших кількостях, крохмалисті продукти зі складними вуглеводами, такі як картопля, коричневий рис, бобові. Крім того, у вашій дієті обов’язково повинен бути білок — він міститься, наприклад, в пісному м’ясі. Організм довго перетравлює складні вуглеводи і за рахунок цього рівень цукру в крові зберігається в межах норми.

Про розміри порцій

Крім вмісту тарілки, мають значення і розміри порцій. Дієтологи розробили так званий «метод тарілки» для того, щоб було легше отримувати всі необхідні речовина в правильному співвідношенні. Половину тарілки повинні займати овочі, чверть — продукти, у великих кількостях містять вуглевод і ще чверть — білки. Білків повинно бути 80-90 грам в одній порції: це, наприклад, шматок м’яса розміром з карткову колоду.

Корисні жири

При діабеті високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань, тому стежити за споживанням жирів не менш важливо, ніж за кількістю вуглеводів в раціоні. Намагайтеся вживати більше мононенасичених і поліненасичених жирів — вони знижують рівень холестерину. Обсмажуйте овочі в оливковій олії — воно дуже багате цими жирами. Вони також містяться в горіхах, і, як не дивно, а авокадо. Але врахуйте, що кожен грам жиру, навіть самого корисного, містить 9 калорій, так що не забувайте про помірність.

Всі за розкладом

Для діабетиків важливо не тільки, що є і в якій кількості, але і — коли. Щоб ефективно регулювати рівень цукру в крові, особливо якщо ви приймаєте медичні препарати, бажано їсти і перекушувати щодня в один і той же час. Вранці вам необхідно за будь-яких обставин знайти час для повноцінного сніданку. Ваше індивідуальне розклад прийомів їжі буде залежати від стану здоров’я і медикаментів, які ви приймаєте (якщо приймаєте). Загальне правило: кожен день має бути три повноцінних прийому їжі і три «перекусу».

Від чого доведеться відмовитися

Помірність — одне з найважливіших правил харчування при цукровому діабеті. Хоча в цілому ваше харчування не сильно відрізняється від звичайного, від деяких продуктів вам потрібно відмовитися зовсім. Транс-жири з продуктів, що містять частково гідрогенізовані жири, збільшують ризик розвитку хвороб серця. У жирних молочних продуктах та в червоному м’ясі багато насичених жирів, які також шкідливі для серця. Відмовтеся від маргарину. Замість червоного м’яса їжте курку або рибу. Слідкуйте за кількістю холестерину і натрію у вашому раціоні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.