Основні страхи при вагітності: немає забобонів

Страх болю при пологах, набору надлишкової ваги, народження дитини з відхиленнями — найпоширеніші побоювання майбутніх мам, які збираються пізнати щастя материнства вперше. На всі ці страхи є цілком обгрунтовані відповіді, які, можливо, здатні їх скоротити.

Прийом забороненого ліки

Якщо ви взяли ліки, про шкоду якого дізналися пізніше, не поспішайте панікувати. По-перше, часто один прийом не здатний сильно нашкодити. Потім, багато що залежить від типу ліки і від часу прийому (на якому терміні вагітності воно було прийнято). Тільки лікар може відповістити на запитання — чи небезпечний цей медикамент саме для вас, тому, якщо вас мучить страх невідомості, не відкладайте візит до фахівця.

Якщо вас насторожує рядок в інструкції до ліків про те, що його не можна приймати під час вагітності, то також треба заспокоїтися, тому що це не завжди говорить про те, що воно небезпечне. Вся справа в тому, що в лабораторії, можливо, не проводили тестів на вагітних жінках, тому попереджають таким чином, щоб уникнути небажаних наслідків.

Чи може кашель спровокувати пологи?

Кашель не здатний викликати скорочення стінок матки, що і мається на увазі під пологами, тому такого ризику немає. Інша справа — саме захворювання: грип, ГРЗ, які здатні заподіяти шкоду. Лікар може порадити приймати парацетамол або лікуватися медом, відварами трав, але тими, які безпечні для малюка. По-справжньому небезпечною для плоду є висока температура, так як вона скорочує надходження кисню до нього точно також, як під час нападів астми. Якщо ви астматик, обов’язково поговоріть про це з лікарем, який пропише ліки, необхідні для прийому під час вагітності.

Чи потрібно віддавати кішку при вагітності?

У тому випадку, якщо ви не щеплені від токсоплазмозу, то краще на час вагітності віддати свою кішку. Її можна залишити в тому випадку, якщо ви не будете з нею контактувати, і є людина, яка візьме на себе всі турботи про неї, що стосуються годування, туалету, і так далі. Токсоплазмоз, яким можна заразитися від кішки, небезпечний, тому що здатний викликати вади розвитку плода.

Чи можна втратити дитину під час амніоцентезу (пункції плодового міхура)?

Такий ризик існує, але він дуже малий — всього 1-2% ймовірності. Цей страх турбує жінок приблизно після 35-38 років, коли підвищується ризик народження дитини з додаткової хромосомою. Однак амніоцентез — не єдиний спосіб визначити цю можливість, правда, він найточніший. Якщо ви боїтеся цієї процедури, вам запропонують альтернативні способи.

Набір ваги під час вагітності

Оптимальна надбавка у вазі під час виношування дитини — 8-12 кг. Все залежить від початкового стану майбутньої мами — більш худі дівчата зазвичай набирають більшу вагу. Якщо ви помічаєте, що стрімко гладшає, то слід показатися лікарю, який скоректує ваше харчування за допомогою збалансованої дієти. Занадто значний набір ваги небезпечний як для дитини, який також може народитися досить повним, так і для мами, для якої це супутні проблеми зі здоров’ям.

Біль під час пологів

Те, що народжувати боляче, знають усі, і цього уникнути практично неможливо. Деякі жінки відчувають більш виражені болі, інші — менш. Все залежить від індивідуального настрою і фізичного стану — від тонусу м’язів, зв’язок в тазовій області, від положення плоду, тривалості та інтенсивності перейм. Іноді лікарі можуть запропонувати анестезію, проте, деякі зізнаються, що й вона не завжди рятує від болю. Приблизно 20% жінок ніяк не реагують на знеболення. Вихід один — терпіти.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.