Основні принципи інсулінотерапії — правильність у всьому

загрузка...

В даний час розроблені стандарти по лікуванню практично всіх захворювань, але вони постійно удосконалюються у зв’язку з відкриттям нових наукових даних і появою сучасних, більш ефективних лікарських засобів. Цукровий діабет першого типу в давні часи був невиліковний, і болісна життя таких пацієнтів дуже швидко обривалася. З відкриттям інсуліну все радикально змінилося. Діагноз інсулінозалежного діабету перестав бути рівний летального результату, пацієнти отримали не тільки можливість жити, але і жити довго. Щоб якість життя людей, що приймають інсулін, було високим, потрібно дотримуватися кількох основних принципів інсулінотерапії.

Правильний спосіб життя

Для пацієнта, який страждає на цукровий діабет, дуже важливий правильний спосіб життя. Сюди можна віднести:

 • раціональне харчування, що дозволяє контролювати вагу і самопочуття;
 • дотримання режиму дня, що сприяє правильному розподілу їжі протягом доби, полегшуючи інсулінотерапію;
 • відмова від алкоголю — висококалорійного продукту, що втручається в обмін речовин, що буде корисно кожній людині, а тим більше — страждаючому на цукровий діабет;
 • відмова від куріння — нікотин, погіршує тканинне дихання і загальний метаболізм;
 • дозовані фізичні навантаження дисциплінують людину, додають бадьорості, необхідну для успішної боротьби з хворобою і поліпшують тканинне дихання, розвиваючи витривалість.
 • Правильний вибір інсуліну

  Коли інсулін тільки з’явився, у пацієнтів не було вибору, але зараз інсулінів багато і важко відразу зорієнтуватися, щоб вибрати підходящий. Інсуліни отримують з підшлункової тканини великої рогатої худоби і свиней, існує і людський інсулін, отриманий методом генної інженерії. Кращим вибором, безсумнівно, є людський інсулін або його сучасні аналоги.

  Це підтверджується тим, що потреба в збільшенні дози свинячого інсуліну виникає в ста відсотках випадків протягом певного часу, а підвищення дози людського інсуліну звичайно не потрібно. До того ж, нелюдські інсуліни відрізняються підвищеною иммуногенностью, знижуючи рівень імунітету, а людські такими характеристиками не володіють, забезпечуючи нормальну імунний захист і полегшуючи боротьбу з хворобою.

  Сучасний людський інсулін, отриманий шляхом генної інженерії, допомагає знизити розвиток пізніх судинних ускладнень у пацієнтів, які страждають на цукровий діабет, а аналоги інсуліну забезпечують до того ж зручний режим введення.

  Підбір оптимальної дози інсуліну

  Важливо підібрати правильну дозу інсуліну, яка б імітувала нормальний викид інсуліну у конкретного пацієнта, для чого рекомендується вести харчовий щоденник, що допомагає визначити індивідуальну чутливість до інсуліну і підібрати відповідну дозу.

  Спочатку пацієнтові призначають середню дозування, виходячи зі статистичних даних при вперше виявленому цукровому діабеті 0,25-0,5 ОД на кілограм ваги, потім лікар її коригує, а сам пацієнт може незначно варіювати дозу інсуліну в залежності від прийому їжі, після спеціального навчання у фахівця.

  Постійний контроль рівня глюкози в аналізах крові і сечі дозволяють ендокринолога зробити висновок про компенсацію або декомпенсації діабету і вчасно змінити дозу інсуліну або підібрати підходящу суміш інсулінів.

  Правильний контроль інсулінотерапії

  Контроль інсулінотерапії здійснюється не тільки лікарем, але і самим пацієнтом, для чого є зручні глюкометри індивідуального користування, що дозволяють швидко і точно визначити рівень глюкози в своїй крові. Крім цього існують тест-смужки для визначення цукру в сечі.

  Якщо пацієнт не може стабілізувати свій стан, то йому рекомендується продовжити ведення харчового щоденника і через десять — чотирнадцять днів обговорити знов своє самопочуття з лікуючим лікарем для корекції способу життя, харчування та інсулінотерапії.

  Світлана Шимкович

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.