Ортопедичний матрац — рекламний трюк або реальна допомога?

Ортопедичний матрац — це матрац, розроблений з таким розрахунком , щоб підтримувати суглоби, спину, і м’язи тіла в цілому. Ортопедичний матрац популярний серед людей, які страждають від постійних болів в спині і різних порушень, які зачіпають м’язи і кістки. Втім, є чимало людей без серйозних захворювань, які вважають за краще спати на ортопедичному матраці, тому що знаходять його більш зручним, ніж звичайні матраци.

Не слід плутати ортопедичний матрац і ортопедичне ліжко. Ортопедичне ліжко складається матраца, виготовленого з поліуретану, або так званої Memory Foam, а рами, яку можна регулювати залежно від потреб людини.

Ортопедичний матрац забезпечує тілу необхідну підтримку завдяки його здатності реагувати на тиск. Є кілька різновидів ортопедичних матраців, які відрізняються своїми наповнювачами та конструкцією.

Пружинні матраци

Пружинні ортопедичні матраци досі залишаються найдешевшими та користуються попитом на ринку. В одному матраці для двоспального ліжка міститься близько 300 пружин — вони непогано підтримують тіло людини, але все ж не так ефективно, як це роблять матраци з деяких сучасних матеріалів.

Memory foam

Цей матеріал володіє властивістю «запам’ятовувати» контури тіла людини, яка лежить або сидить на ньому (звідси і його назва). Через деякий час після того, як людина встає, поверхня матраца знову стає рівною. У таких матраців є маса переваг, зокрема, вони руйнують міф, згідно з яким ортопедичний матрац обов’язково повинен бути жорстким і незручним. Memory foam сприяє зниженню тиску на суглоби і м’язи, і допомагає зберігати природну форму хребта під час сну.

Латексна піна

Латексна піна, для виготовлення якої використовується одержуваний з каучукових дерев латекс, своїми властивостями схожа на memory foam. Основна відмінність латексної піни, що вона повторює контури тіла людини, реагуючи не тільки на тиск, але і на тепло.

Водяний матрац

Це одна з найменш поширених і популярних різновидів ортопедичних матраців, проте, вода в матраці добре підтримує хребет. Оскільки однією з основних скарг людей, які використовували водяні матраци, було відчуття «гойдання на хвилях», яке заважає нормальному сну, зараз виробляють матраци з гелевим наповненням, які, однак, поки вони не набули широкого поширення.

Повітряний матрац

Ортопедичні повітряні матраци, як правило, мають наскільки відділів. Це дозволяє регулювати тиск повітря в кожному з них, залежно від індивідуальних потреб людини. Найбільш довершені і дорогі різновиди повітряних матраців нерідко використовують в лікарнях.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.