Ортопедичне взуття — як визначити що підходить вам?

Ортопедичне взуття забезпечує більш комфортне існування тим людям, які мають ті чи інші проблеми зі стопою. В останні роки все більше батьків стали цікавитися якісної, ортопедичним взуттям для своїх дітей. Вважається, що чим раніше піклуватися про здоров’я ніг малюків, тим менше проблем з ними буде в майбутньому. Однак не завжди продавана в магазинах взуття дійсно може вважатися ортопедичної, та й не всім діткам таке взуття потрібна. При відсутності показань лікаря-ортопеда мова повинна швидше йти про придбання профілактичної, ніж ортопедичного взуття.

Спеціальна ортопедичне взуття виробляється тільки по індивідуальному замовленню, з використанням гіпсового зліпка ноги конкретної людини, слідуючи рекомендаціям лікаря. Вона покликана компенсувати наявне у пацієнта вкорочення кінцівок або виправити наявні у нього деформації стопи. Як правило, таке взуття можна замовити в спеціальних науково-виробничих об’єднаннях, які є в кожному великому місті, а отримати направлення в них можна у лікаря-ортопеда. Спеціалізована ортопедичне взуття може призначатися при наявності у пацієнта клишоногості, плоскостопості, серповидної стопи, синдрому діабетичної стопи, МОЛОТКОПОДІБНОЇ деформації пальців, порожнистої стопи, посттравматичних деформацій, ревматоїдного артриту та ін Існують деякі захворювання, при яких носіння ортопедичного взуття є необхідною умовою для самого процесу пересування, наприклад, при ДЦП.

Фізіологічно людська стопа має поздовжні і поперечні склепіння і кілька груп м’язів, які підтримують їх вигин. В силу різних причин нормальне формування склепіння стопи може порушуватися, і у дитини починається розвиток плоскостопості. І якщо в дорослому віці повністю вилікувати плоскостопість неможливо, то при своєчасному його діагностуванні в період до 7 років позбутися від нього цілком реально. Крім спеціальних вправ і масажу лікар-ортопед може призначати носіння спеціального ортопедичного взуття, яка виготовляється за індивідуальними мірками і при виробництві якої застосовують жорсткі пробкові деталі. Якщо раніше випускається ортопедичне взуття не завжди влаштовувала пацієнтів в естетичному плані, то в даний час більшість виробників намагаються враховувати побажання пацієнтів носити не тільки зручну, сприяючу здоров’ю ніг взуття, але і красиву.

При плоскостопості зміни в будові стопи можуть відбуватися через недостатність її зв’язкового-м’язового апарату. Щоб зберегти рівновагу дитині доводиться спиратися і на внутрішню частину стопи, що може призводити до формування плосковальгусной деформації стопи. Ортопедичне взуття допомагає правильно розподілити навантаження на стопу, знижує больові відчуття і втому ніг при ходьбі, а також допомагає попередити розвиток деформації стопи в майбутньому.

Взуття, яка реалізується через мережу магазинів і призначена для масового споживача, не можна розглядати як ортопедичну. Вважається, що навіть наявної в такому взутті високий жорсткий задник, супінатор і каблук з більшою довжиною по внутрішній стороні не дозволяють вважати її лікувальною, а лише є профілактичними заходами для підтримки здоров’я стопи. Як правило, для досягнення лікувального ефекту, таке взуття необхідно доповнювати індивідуальними вкладними устілками, які замовляють під конкретну пару взуття і які мають форму, що враховує антропометричні особливості стопи.

Окремо слід сказати про ортопедичного взуття призначеної для пацієнтів з діабетичною стопою, яка являє собою один з видів деформації стопи, що складається в вираженому збільшенні її поперечного розміру, а також в формується поздовжньому і поперечному плоскостопості. Як правило, при діабетичній стопі ортопедичне взуття виготовляється без внутрішніх швів і з м’якої шкіри. Так як досить часто діабетична стопа супроводжується і молоткообразная деформація пальців, ортопедичне взуття при такій деформації стопи виготовляється і особливої форми.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.