Оперативна менопауза — дострокова старість?

загрузка...

Як і закладено природою, у більшості жінок менопауза настає приблизно до 50 років. Тим не менш, є жінки, у яких менопауза наступає в 40 років, і навіть раніше, іноді за 20 і 30 років. Оперативна менопауза трапляється у більшої кількості жінок, ніж можна було б припустити. Приблизно 600 000 жінок в США пережили гістеректомію (видалення матки), що є другим найпоширенішим випадком оперативного втручання серед жінок. Приблизно 55% жінок з гістеректомія також зазнали двосторонню оваріектомії (видалення яєчників). Це означає, що вони пройшли оперативну менопаузу.

Що являє собою оперативна менопауза?

Яєчники жінок виробляють естроген, прогестерон, і андрогени, які життєво важливі для регулювання менструального циклу. Коли відбувається гістеректомія, ці гормони раптово перестають функціонувати і їх рівень знижується, що призводить до симптомів менопаузи. Це і є оперативна менопауза, або клімактеричний період. Хоча видалення яєчників неминуче в більшості випадків з оперативним втручанням при гістеректомії, хірурги прикладають всі зусилля, щоб не видалити яєчники і залишити їх неушкодженими, щоб уникнути раптового припинення вироблення гормонів. Оперативна менопауза настає в жінок, у яких ще не настав природний віковий клімакс.

Найбільш часто оперативна менопауза виникає досить таки швидко після оперативного втручання, після гістеректомії, двосторонньої оваріектомії, коли видаляються обидва яєчники. Гістеректомія з видаленням яєчників належить до TAHBSO, що означає спільна абдомінальна гістеректомія / двостороння сальпінгооваріектомія. Видалення яєчників і фаллопієвих труб приводить до умов оперативної менопаузи.

Субтотальная гістеректомія представляє собою видалення матки, коли шийка залишається недоторканою. При загальній гістеректомії видаляються і тіло матки і шийка. При проведенні радикальної екстирпації матки видаляються лоно матки, частина піхви, фаллопієві труби, яєчники, очеревина, лімфатичні вузли і жирові тканини в тазі.

У випадку з гістеректомія, коли видаляється тільки матка, а яєчники залишаються недоторканими, менструальний цикл припиняється, але, що важливо, симптоми менопаузи виникають в той же час, коли і повинен наступати природний клімакс. Хірургічне втручання обгрунтовано при таких умовах, як ендометріоз, кіста яєчника, фіброзна пухлина, рак яєчника і випадання тазового органа.

Планування оперативної менопаузи

Прийти до вирішення про оперативну менопаузі завжди важко, особливо в молоді роки. Чим молодше жінка, тим більше у неї потім виникне проблем.

Будь-яка жінка, яка зважилася і якій показана гістеректомія, повинна повністю обстежитися на гормони. Таким чином, вона має свідчення початкового рівня нестачу гормонів і можна завжди спробувати досягти нормального рівня за допомогою необхідних гормонів.

Слід ретельно продумати післяопераційний догляд для молодої жінки, що проходить гістеректомію, і дуже важливо завжди перебувати під наглядом фахівця з гормональної терапії, який може впоратися з побічними ефектами оперативної менопаузи.

Все ще на початкових етапах знаходяться дослідження, спрямовані на визначення довгострокового впливу оперативної менопаузи на серцеві захворювання, остеопороз і загальний стан здоров’я молодої жінки.

Симптоми

Помічено, що жінка, яка переносить оперативну менопаузу, відчуває певні симптоми інтенсивніше, ніж жінка, яка перебуває в періоді клімаксу по біологічному часу. Так як відбувається непередбачене порушення гормонів після гістеректомії, то клімактеричні симптоми проявляються сильніше, частіше і тривають довше в порівнянні з симптомом звичайної менопаузи у належний час. Симптоми проявляються через раптової нездатності організму виробляти гормони по причині відсутності яєчників.

Гарячі припливи і нічна піт — це найбільш поширені симптоми оперативної менопаузи. Підраховано, що ці симптоми відчуває приблизно 75 — 90% жінок з оперативної менопаузою.

Згідно Американському Товариству з Питань Дослідження менопаузи, існує цілий ряд різних методів лікування симптомів оперативної менопаузи. Після проведення операції жінка негайно отримує естроген щоб уникнути припливів. Такий препарат для заміщення естрогену, як EstroGel полегшив страждання багатьох жінок, які зазнали оперативну менопаузу. Це біо-ідентичний препарат по заміщенню естрогену, схвалений Управлінням з контролю за продуктами і ліками (США), який допоможе вести звичайну активне життя після хірургічної операції. Тим не менше, використання естрогену саме по собі є спірним і зазвичай він не рекомендується жінкам з серцево-судинними захворюваннями або жінкам, які перебувають у групі ризику отримання серцево-судинних захворювань.

 • Пропонується використання гелю естрогену, який є відносно новим препаратом. Він досить легкий в застосуванні і наноситься на верхню частину ноги або на живіт на щоденній основі. Дія гелю полягає у вивільненні послідовної дози естрогену в кровотік, тим самим альтернатива Терапії Заміщення Гормонів, ТЗГ, стає ефективною.
 • Вагінальне кільце призначене для жінок з видаленою маткою. Вагінальні креми, які завдають аплікатором прямо в піхву, дають місцеве полегшення всередині вагіни, і вони дуже підходять в умовах вагінальної атрофії. ТЗГ імплантати у вигляді маленьких таблеток вводяться під шкіру регулярно раз на півроку під час процедури постачання гормонами. Під місцевою анестезією ці таблетки вводяться в жировий прошарок очеревини. ТЗГ препарати випускаються в різному дозуванні, вони являють собою невеликі Пластер, які трансдермально вивільняють гормони в кровотік. Петч слід міняти два рази на тиждень, а побічними ефектами можуть стати роздратування шкіри і алергія.
 • Таблетки є найбільш поширеною формою ТЗГ, і вони призначені для довгого застосування, що слід також взяти до відома. Дуже важливо взяти до уваги обачне і регулярне застосування всіх препаратів ТЗГ, щоб забезпечити максимальну користь при найменшій дозуванні і ефективно полегшити симптоми і надати захист організму.
 • Вправи також є важливим моментом для надання допомоги самому собі, що являє собою позитивну терапію. Почніть тренування з невеликих, але регулярних прогулянок, а потім поступово переходите до силових вправ, які допоможуть виділити ендорфіни з мозку, які в свою чергу посилають повідомлення щастя всьому організму.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.