Омолоджуючі процедури: історія і сучасність

Виглядати привабливо як можна довше, хоче кожна жінка, а тому прагне зберегти молодість шкіри обличчя і взагалі тіла в цілому. Для цього, деколи, доводиться вдаватися до деяких омолоджує процедурам.

Процедури з використанням наповнювачів

Наповнювачі використовуються для усунення окремих ознак старіння — більш-менш глибоких зморшок і складок на шкірі. У більшості випадків наповнювачі вводять за допомогою ін’єкції, але іноді для цього доводиться робити невеликі розрізи.

Серед найпопулярніших омолоджуючих процедур сьогодні — ін’єкції ботокса. Ефект від ботокса зберігається протягом декількох місяців; він рідко викликає негативні реакції організму.

Колаген також є популярним засобом омолодження. Однією з причин появи зморшок є зниження вироблення колагену, і здається логічним використати цю речовину в омолоджуючих процедур. Дійсно, ін’єкції колагену використовуються вже кілька десятиліть, але їх ефектом можна насолоджуватися не довше, ніж протягом трьох-чотирьох місяців. Крім того, з деякими видами колагену пов’язаний значний ризик алергічних реакцій.

В ідеалі наповнювачі, які використовуються для омолодження, повинні бути повністю біологічно сумісними, тобто їх біохімічні властивості повинні бути настільки близькі до аналогічних властивостям реципієнта, наскільки це можливо. Наприклад, людський колаген, використовуваний для ін’єкцій, практично ідентичний биополимерам, які в нормі містяться в шкірі людини. Проблема полягає в тому, що якщо ви робите ін’єкцію полімерів, отриманих з матриці, біохімічно дуже схожою з натуральною шкірою, вони будуть «старіти» також, як і шкіра людини, якій роблять ін’єкцію.

Синтетичні полімери дають більш стійкий результат, хоча і зв’язані з більш високим ризиком алергічних реакцій. Зараз вчені активно займаються розробками все більш ефективних синтетичних полімерів, і, можливо, скоро ми отримаємо наповнювачі з синтетичних полімерів, які будуть омолоджувати дійсно надовго.

Неінвазивні та малоінвазивні омолоджуючі процедури

Одним з найбільш поширених неінвазивних способів омолодження є лазерне шліфування особи. Вона допомагає при неглибоких і помірних зморшках, а також при гіперпігментації. Як правило, щоб досягти помітного результату, потрібно декілька процедур. При глибоких зморшках процедури із застосуванням лазера малоефективні.

Радіочастотне випромінювання також широко використовується в омолоджуючих процедур. Радіохвилі певної частоти проникають у тканини організму і абсорбуються ними. Абсорбція радіохвиль викликає нагрівання тканин і деякі структурні молекулярні зміни. (Дуже схожий ефект використовується в мікрохвильових печах, де високочастотні радіохвилі використовуються для нагрівання та приготування їжі).

У ході процедури шкіру піддають впливу випромінювання необхідної частоти за допомогою електрода. У глибоких шарах шкіри починають відбуватися певні зміни, а поверхневі шари в цей час зазвичай охолоджують, щоб запобігти відкриті опіки. Радіочастотне випромінювання викликає пошкодження деяких ділянок глибоких шарів шкіри; вході подальшого процесу загоєння шкіра стає більш пружною, а зморшки — менш глибокими.

До неінвазивним і малоінвазивним омолоджуючим процедурам також відносяться хімічні пілігі, мікродермабразія, вібродермабразія.

Інвазивні омолоджуючі процедури

У інвазивним омолоджуючим процедур відносяться такі операції, як підтяжка обличчя, блефаропластика, а також абляціонная лазерне шліфування.

абляціонний лазерне шліфування ефективніше інших процедур із застосуванням лазера усуває зморшки, хоча і вона не допомагає при глибоких зморшках. Відновлення після такої процедури займає не менше кількох тижнів.

Підтяжка особи та інші омолоджуючі операції використовуються в тих випадках, коли інші омолоджуючі процедури неефективні. Операція дає стійкий, хоча і не постійний, результат.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.