Омолодження шкіри — який метод підійде вам?

З віком шкіра робиться сухою, в’ялою, на ній з’являються зморшки і складки. Головна причина старіння шкіри — втрата вологи клітинами шкіри і зменшення в ній кількості білків колагену і еластину, що є каркасом шкіри. У другій половині життя кількість колагену і еластину в шкірі швидко знижується, це і викликає старіння.

Загальні принципи омолодження

Омолодження шкіри передбачає відновлення її пружності і нормального кровопостачання. Досягається це різними способами. Всі способи омолодження можна розділити на косметичні, методи пластичної хірургії і загальні дії на шкіру.

До косметичним методам омолодження шкіри відносяться спеціальні омолоджуючі креми та маски, мезотерапія, апаратна косметологія (наприклад, вплив мікрострумами, термаж), фотоомолодження, омолодження озоном, омолодження шкіри коктейлями з гіалуронової кислотою.

До методів пластичної хірургії відносяться підтяжка шкіри (ліфтинг) за допомогою операції, омолодження золотими нитками, нитками аптос. А загальні методи — це фізична активність, відсутність стресів, своєчасний відпочинок, гірудотерапія, рефлексотерапія.

Косметичні методи

Омолодження шкіри найчастіше починають з кремів і масок. Маски можуть бути як натуральними, виготовленими самостійно вдома, так і виготовленими промисловим способом, в тому числі відомими фірмами. Для того щоб попередити старіння шкіри, більшість кремів і масок зволожують її. Сьогодні також існують косметичні засоби, здатні впливати на шкіру на клітинному рівні, стимулюючи обмінні процеси, оновлення клітин шкіри і сповільнюючи тим самим процеси старіння. Для цієї ж мети застосовують коктейлі з гіалуронової кислотою, які сприяє утриманню вологи в шкірі. Коктейлі з гіалуронової кислотою підвищують її тонус, розгладжують зморшки.

Інший метод впливу на шкіру — мезотерапія. Метод являє собою внутрішньошкірне (у вигляді мікроін’єкцій дуже тонкими голками) введення різних біологічно активних речовин з метою збільшення утворення колагену і еластину.

Можливо омолодження шкіри озоном у вигляді підшкірних мікроін’єкції в проблемні зони. Озон стимулює обмін речовин в клітинах шкіри, покращує колір шкіри і розгладжує зморшки.

Сьогодні в моді фотоомолоджування — вплив на шкіру імпульсним світлом. Цей спосіб дозволяє достатньо швидко і ефективно відновити стан шкіри. Але тут є небезпека опіків та їх наслідків у вигляді рубців, тому важливо правильно вибрати клініку.

Крім того, для відновлення стану шкіри в косметичних салонах проводяться такі процедури, як всілякі пілінги і шліфовка шкіри, під час яких видаляються поверхневі шари шкіри, що стимулює її оновлення.

омолодження шкіри сприяють також ін’єкції ботокса (ботулінічного токсину), який усуває скорочення мімічних м’язів обличчя, це призводить до згладжування зморшок і розправленні шкіри. Час впливу ботокса близько трьох місяців, потім потрібно повторити ін’єкцію.

Методи пластичної хірургії, що застосовуються для омолодження шкіри

Омолодження шкіри золотими нитками — це давно відома, перевірена методика, в результаті якої золоті нитки пронизують верхній шар шкіри у вигляді сіточки і це сприяє додатковій виробленні колагену в шкірі обличчя. Шкіра робиться пружною, прибираються невеликі зморшки. Більш глибока підтяжка шкіри (іноді з підшкірно-жирової клітковиною і м’язами) можлива за допомогою спеціальних ниток аптос.

Омолодження шкіри за допомогою пластичних операцій проводиться шляхом натягування шкіри (зморшки при цьому пропадають) і висічення її надлишків. Розрізи при таких операціях виробляються в природних складках шкіри, для того, щоб вони згодом були непомітними. Пластичні операції для омолодження шкіри проводяться на шкірі обличчя, шиї, грудей, живота, стегон, сідниць.

Загальні методи

Для поліпшення обмінних процесів у всьому організмі, у тому числі і в шкірі, призначають курси гірудотерапії (п’явок). П’явки також здатні регулювати гормональний баланс в організмі, що дуже важливо для шкіри.

Ще одним методом загального впливу на організм є рефлексотерапія — голковколювання, припікання точок на тілі за допомогою полинових сигар, різні види точкового китайського масажу. Такі процедури роблять сильний стимулюючий вплив на біохімічні процеси в клітинах шкіри, в результаті чого виробляється додаткова кількість колагену і еластину.

Велике значення для омолодження шкіри має і правильний режим дня, чергування фізичної активності (прогулянки на свіжому повітрі, швидка ходьба, гімнастичні вправи) і відпочинку, повноцінний сон.

Омолодження обличчя повинно бути тільки частиною загальних омолоджуючих процедур.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.