Омепразол — допоможе при виразці

Омепразол належить до препаратів, відомим як інгібітори протонної помпи. Його основна дія полягає в зниженні обсягу кислоти, що виробляється шлунком. Омепразол, іноді в поєднанні з іншими препаратами, використовується для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), захворювання, при якому шлунковий сік піднімається з шлунку по стравоходу, викликаючи печію і, нерідко, пошкодження стравоходу. За допомогою омепразолу усувають симптоми ГЕРБ, таким чином дозволяючи стравоходу відновитися, і запобігають подальше ушкодження стравоходу.

Омепразол, крім того, використовується для лікування захворювань, при яких в шлунку виробляється занадто багато кислоти, таких, як синдром Золлінгера-Еллісона. Цей препарат також застосовують для лікування виразкової хвороби та її рецидивів у випадку, якщо вона була викликана бактеріями певних видів.

Як приймати омепразол

Омепразол випускається у вигляді капсул з кишковорозчинною покриттям, гранул для приготування розчину і таблеток. Капсули і розчин потрібно приймати не менше, ніж за 1 годину до прийому їжі. Якщо омепразол застосовуються для лікування захворювань, збудником яких є H. Pylori, його потрібно приймати один раз на день; для лікування порушень, пов’язаних з надмірною виробленням шлункового соку, може знадобитися 2-3 дози препарату щоденно.

Щоб не забути про прийом омепразолу, рекомендується приймати його щодня в один і той же час. Таблетки і вміст капсул можна розжовувати або змішувати з їжею. Якщо ви забули прийняти омепразол, не подвоюйте дозу, просто прийміть наступну.

Протипоказання

Не приймайте омепразол, якщо ви вагітні або годуєте грудьми; його також не можна приймати в дитячому віці. Омепразол не можна приймати пацієнтам з алергією на цей препарат, а також на декслансопразол (Dexilant), езомепразол (Нексіум), лансопразол (Prevacid), пантопразол (Protonix), рабепразол (Aciphex). Слід повідомити лікаря, якщо у вас були алергічні реакції на будь-які інші медикаменти.

При захворюваннях печінки омепразол потрібно приймати з обережністю.

Лікарська взаємодія

 • Наступні препарати можуть впливати на дію омепразолу:
 • ампіцилін (Principen), антикоагулянти (препарати для розрідження крові), такі як варфарин, атазанавір (РЕАТАЗ), бензодіазепіни, такі як діазепам (валіум), цілостазол (Pletal), клопідогрель (Плавікс), циклоспорин (Neoral, Sandimmune) , дигоксин (Lanoxicaps), дисульфірам (Antabuse), діуретики (сечогінні засоби), кетоконазол (Нізорал), нелфінавір (Вірасепт), фенітоїн (Dilantin), саквінавір (Інвіраза), такролімус (Prograf), вориконазол (Віфенд), а також різні харчові добавки, що містять залізо. Повідомте свого лікаря, якщо ви приймаєте які-небудь з цих препаратів.

  Побічні ефекти

  Під час прийому омепразолу у пацієнта можуть спостерігатися такі симптоми, як біль у шлунку, пронос, запор, підвищене газоутворення, нудота, блювота, головні болі і лихоманка. У більшості випадків при появі таких симптомів не вимагається скасування препарату. Вони протягом декількох днів проходять самі по собі або зникають незабаром після закінчення курсу лікування. Якщо ж побічні ефекти заподіюють вам сильне занепокоєння, зверніться за порадою до лікаря.

  При появі симптомів сильної алергічної реакції потрібно перервати використання омепразолу та звернутися за медичною допомогою негайно.

  У людей, що приймають омепразол протягом тривалого часу, кістки стають більш крихкими, і зростає ризик переломів. Особливо велика ймовірність такого ускладнення у пацієнтів старше 50 років.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.