Олігоменорея — занадто коротка менструація

загрузка...

Будь-які порушення менструального циклу підлягають обов’язковому додатковому обстеженню для того, щоб встановити їх причини. І чим раніше це буде зроблено, тим краще. Вчасно не обстежена жінка ризикує зіткнутися з серйозними проблемами з боку репродуктивної системи, аж до безпліддя.

Менструальний цикл жінки

Менструальний цикл жінки — це фізіологічний процес, який характеризується циклічними змінами в організмі жінки, що відбуваються під впливом нервової та ендокринної систем. Статеві залози жінки (яєчники) виділяють жіночі статеві гормони, під впливом яких відбувається дозрівання в яєчнику яйцеклітини, вихід її в черевну порожнину і в маткову трубу (овуляція), де вона запліднюється сперматозоїдом. Запліднена яйцеклітина впроваджується в підготовлену для неї слизову оболонку матки і починає розвиватися вагітність. Якщо ж вагітність не наступає, то гормональний вплив припиняється, що викликає відторгнення слизової оболонки матки, яке супроводжується кровотечею — менструацією. Перший день менструації є одночасно першим днем нового менструального циклу.

Виділення жіночих статевих гормонів регулюється гормонами гіпофіза — головної залози внутрішньої секреції в організмі. Але і над гіпофізом є «начальник» — це відділ головного мозку, який називається гіпоталамусом. Він регулює всю ендокринну діяльність в організмі людини.

Що таке олігоменорея і чому вона може виникнути

Олігоменорея — це порушення менструального циклу, яке виражається в дуже короткій тривалості менструації (від декількох годин до двох днів). Часто олігоменорея поєднується з такими порушеннями, як дуже рідкі менструації (з інтервалом від 35 днів до трьох місяців — опсоменорея) і мізерні менструації (гіпоменорея). Поєднання олігоменореї з опсоменорея і гіпоменорея називається гіпоменструального синдрому.

Причиною гіпоменструального синдрому є зниження функції гіпофізу та яєчників під впливом різних факторів і порушення роботи гіпоталамуса. Олігоменорея може бути первинною і вторинною. Первинна олігоменорея частіше носить характер вродженої нейрогуморальної недостатності або вродженої аномалії будови статевих органів і виникає відразу ж з початком менструального циклу, тобто з приходом першої менструації. Вторинна олігоменорея розвивається на тлі якогось іншого захворювання (наприклад, запального процесу жіночих статевих органів) на тлі вже усталеного нормального менструального циклу.

Олігоменорея часто є одним з ознак порушення з боку ендокринної системи. У молодих дівчат ця ознака нерідко поєднується із зайвою вагою, зниженням імунітету і порушенням роботи сальних залоз, які призводять до появи довгостроково протікає вугрової висипки. При змінах з боку органів, що регулюють діяльність статевих залоз, можуть з’явитися такі порушення, як будова тіла і оволосіння за чоловічим типом: посилений ріст волосся в нехарактерних для жінок місцях, розвиток мускулатури й відкладення жиру в місцях більш властивих чоловічому тілу. У таких дівчат знижується статевий потяг.

Хронічна гормональна недостатність призводить до поганого забезпечення кров’ю матки і порушення циклічних змін її внутрішньої слизової оболонки.

Олігоменорея може розвинутися при вродженому недорозвиненні матки і яєчників, хронічного запального процесу в матці (ендометриту), пухлиноподібного розростання ділянок слизової оболонки в м’язі матки (ендометріозі), після хірургічних операцій, які порушили цілісність внутрішнього шару матки (наприклад, після абортів, важких пологів і так далі).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.