Олеїнова кислота: необхідна для правильного обміну речовин

загрузка...

Олеїнова кислота — це мононенасичені кислота, яка міститься у багатьох продуктах рослинного і тваринного походження. Вона відноситься до жирних кислот омега-9 і вважається одним з найбільш корисних для здоров’я джерел жиру в дієті. Її часто використовують як замінник тваринного жиру, який переважно складається з насичених жирів.

Олеїнова кислота знижує загальний рівень холестерину, при цьому підвищуючи рівень ліпопротеїнів високої щільності, і знижуючи вміст у крові ліпопротеїнів низької щільності (так званого «поганого» холестерину).

Олеїнова кислота володіє і іншими корисними властивостями. Вона сповільнює розвиток хвороб серця і сприяє виробленню антиоксидантів. Олеїнова кислота є одним з інгредієнтів олії Лоренцо — медикаменту, які використовується в терапії адренолейкодістрофіі, рідкісного порушення, яке вражає головний мозок і викликає симптоми, схожі з симптомами розсіяного склерозу. Хоча масло Лоренцо не може вилікувати адренолейкодістрофію (вона вважається невиліковною), воно може сповільнити її розвиток у пацієнтів, у яких ще не з’явилися симптоми.

Одним з основних джерел олеїнової кислоти є оливкова олія. Вона також міститься в арахісовій олії, маслі з виноградних кісточок і макового насіння, а також в обліпиховій і кунжутному маслах. Багато олеїнової кислоти і в жирах тваринного походження; наприклад, жир курки та індички складається з олеїнової кислоти на 37-56%, свиняче сало — на 44-47%. Дуже багато олеїнової кислоти в жировій тканині людини.

Застосування

У промисловості олеїнову кислоту широко використовують для одержання натрієвої солі — основного компонента багатьох видів мила. Її фармацевтиці її застосовують в якості наповнювача, а у виготовленні різних аерозолів вона використовується як емульсіфікатор і розчинник.

олеїнової кислоти також використовують з метою пошкодження тканин легенів тварин певних видів — це роблять в ході випробувань нових медикаментів, створюваних для лікування легеневих захворювань. Наприклад, у овець внутрішньовенне введення олеїнової кислоти викликає важкі пошкодження легенів, і, як наслідок, набряк легенів. Такі дослідження приносять величезну користь передчасно народженим дітям, для яких своєчасне і правильне лікування недорозвинених легких часто є в прямому сенсі питанням життя і смерті.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.