Офтальмоксероз або синдром сухих очей — можлива повна сліпота

Офтальмоксероз, або синдром сухого ока — це стан, при якому око не отримує достатнього зволоження. Часто це порушення зустрічається у в цілому здорових людей. Офтальмоксероз найбільш поширений серед пацієнтів літнього віку, так як сльозовиділення природним чином зменшується в ході процесу старіння. У рідкісних випадках офтальмоксероз буває викликаний вовчак, ревматоїдний артрит, і іншими аутоімунними захворюваннями. Крім того, причинами сильної сухості очей можуть бути термічні або хімічні опіки. У регіонах, де недоїдання є поширеною проблемою, офтальмоксероз може бути викликаний дефіцитом вітаміну А, проте в розвинених країнах це зустрічається рідко.

Симптоми

Симптомами офтальмоксероза, крім сухості очей, можуть бути зниження зорової активності і потовщення роговиці.

Як правило, це порушення не вимагає термінового лікарського втручання. Однак слід терміново звернутися за професійною допомогою, якщо перераховані вище ознаки офтальмоксероза супроводжуються таким ознаками, як сильне почервоніння і подразнення очей та / або погіршення зору.

Діагностика

При скаргах на сухість ока лікар, перш за все, запитує пацієнта про наявність інших симптомів, а також про захворювання та препаратах, які він приймає у даний час. Потім проводиться обстеження за допомогою щілинної лампи. В око можуть вводити нешкідливі барвники, які дозволяють краще розглянути слізну оболонку.

Для діагностики офтальмоксероза також може бути використаний тест Шірмера. Це ефективний спосіб оцінки активності слізних залоз. У ході діагностичної процедури в кон’юнктивальні склепіння кладуть паперові смужки; через п’ять хвилин їх виймають і заміряють довжину ділянки паперу, змоченого сльозами.

Домашні методи лікування

У більшості випадків офтальмоксероз можна вилікувати такими домашніми засобами, як теплі і холодні компреси. Також можна використовувати різні безрецептурні краплі для очей. Щоб зменшити сухість очей, потрібно ретельно вмивати вранці і ввечері, змиваючи з повік і вій будь забруднення і косметику. Крім того, слід проконсультуватися з лікарем — не виключено, що сухість очей є реакцією на косметику, яку ви використовуєте.

Якщо з офтальмоксерозом не вдається впоратися домашніми засобами, зверніться з фахівця, щоб він виписав вам спеціальні препарати. Для лікування офтальмоксероза можуть бути використані точкові кортикостероїди, а також тетрациклін і доксициклін. У дуже рідкісних випадках офтальмоксероз доводиться лікувати хірургічними методами.

Прогноз

Більшість пацієнтів з офтальмоксерозом відчувають лише тимчасовий дискомфорт. У найбільш важких випадках сухість очей може викликати пошкодження сітківки і навіть втрати зору.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.