Офісна зарядка: рух — життя

Головний бич будь-якого офісу — мінімум рухів, гіподинамія, стан зниженої фізичної активності. Велика розумова навантаження призводить до перевтоми і стресового стану: по закінченні робочого дня офісні співробітники стають млявими, втомленими, немов займалися важкою фізичною працею. Уникнути такого стану справ, зберігаючи здоров’я на довгі роки, допоможе офісні зарядка, що включає декілька комплексів вправ і зміну періодів роботи і відпочинку.

Недоліки сидячого способу життя

Фахівці вважають, що здоров’я — це відсутність фізичних обмежень в повсякденному житті. Сидячий спосіб життя призводить до серйозної втрати здоров’я, у віці 25-30 років у людини починають швидко розвиватися комплекси хвороб. Застій крові і лімфи в нижніх кінцівках, сколіоз, шийний остеохондроз, серцево-судинні захворювання, зниження зору, варикоз, міопія, головні болі різної етимології — це неповний перелік недуг, характерних для людей, ведучих малорухливий спосіб життя.

Через сидячої роботи відбувається серйозний збій в організмі, однак часто співробітники бояться осуду і насмішок колег, тому ніяких заходів для профілактики захворювань не вживають. У Росії і країнах СНД тільки починається прищеплення культури офісної зарядки у великих корпораціях.

Офісна зарядка між справою

Заклики лікарів активно боротися з гіподинамією входять у суперечність з повним цейтнотом: вічна недостача часу змушує відкладати заняття у фітнес-центрах і спортивних залах на майбутнє. Однак знайти вихід завжди можливо. Досить відмовитися від поїздок на роботу на транспорті, пройти пішки по свіжим ранковим вулицями рідного міста до роботи і серцевий м’яз почне працювати в здоровому ритмі.

Чергування роботи за столом, комп’ютером і зміни діяльності протягом дня дасть перепочинок мозку, допоможе розігнати кров по венах, уникнути застійних явищ. Година роботи неодмінно повинен бути розведений десяти-п’ятнадцяти хвилинної паузою, протягом якої необхідно зробити кілька нескладних вправ для шиї, спини, ніг і рук. Якщо в розпорядку робочого дня такої зарядки корпоративними правилами не передбачено, можна зробити цей комплекс в туалетній кімнаті або їдальні, коридорі або у дворі, де ніхто не зможе перешкодити.

Вправи для очей можна робити, не привертаючи уваги. Від багатогодинного сидіння перед монітором очі напружуються, починаються головні болі. Достатньо кілька разів відкрити і закрити очі, поморгати, подивитися вдалечінь, посувати очними яблуками вперед-назад, глибоко подихати, випити склянку чистої води, щоб повернути гостроту зору і підняти загальний тонус.

Для співробітників, які мають окремий кабінет, є маса можливостей проведення невеликих п’яти-десяти хвилинних комплексів зарядки: невеликі тренажери або ізометричні вправи на стискування і розслаблення м’язів у цьому допоможуть. Для тих, хто не приймає ніяких фізичних занять протягом робочого дня, є вихід — методи су-джок і шиа-цу, східні практики точкового масажу. Потрібно лише мати перед очима схеми точок на руках і ногах, щоб, натискаючи на них, швидко повертати пильність зору, бадьорість, здоровий колір обличчя і життєрадісність.

Це цікаво

На Сході в системі корпоративної етики розроблені чіткі інструкції по проведенню офісної гімнастики. Японці та китайці обережно ставляться до здоров’я своїх співробітників, чітко усвідомлюючи, що профілактика завжди обходиться компанії дешевше, ніж оплата лікарняних. Дихальна гімнастика чи-чун, що має історію не в одне тисячоліття, повне йогівські подих, діафрагмальне дихання і їм подібні практики допомагають швидко повернути бадьорість і зміцнити здоров’я. Освоїти цей нескладний комплекс під силу будь-якому співробітникові.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.