Одноразові підгузники: хай живе науково-технічний прогрес!

Сучасна жінка, яка готується стати мамою, перше, що кладе в сумку, яку збирає для дитини в пологове відділення — упаковку одноразових підгузників. Дійсно, без цих дитячих штучок рідко хто обходиться, хоча з’явилися вони не так давно — в середині минулого століття, а винайдені були дідусем для полегшення своєї долі по догляду за онуками.

До одноразових підгузників

Матері завжди намагалися полегшити собі труди по догляду за дитиною. Існували спеціальні колиски з діркою для стоку в потрібному місці, були подгузкі, підкладки, які прокладалися між ніг дитини і викидалися або стиралися тільки вони — невеликі відрізки тканин, а не основна пелюшка. Наші матері сміються, згадуючи про гумових трусах, які надягали дітям поверх звичайних, щоб не бруднити теплі штани. Спроби припинити непотрібне протікання і скоротити кількість забруднених дитячих речей були завжди. І тільки дідусь, який працював у великій компанії прямих продажів, що займався розробкою нових продуктів особистої гігієни, зміг зробити прорив у цьому напрямку. Експериментальні моделі він з великим задоволенням відчував на своїх онуків. А найвдаліша модель стала носити горде ім’я «Памперс».

Одноразові підгузники сьогодні

Сьогодні вибір одноразових підгузників великий. Вони відрізняються не тільки за ціною, але і за своїми властивостями, хоча зроблені всі за одним принципом: шар адсорбенту з боку дитини покритий тканиною, яка має здатність пропускати вологу тільки в одному напрямку, в результаті чого шкіра дитини залишається сухою. Підгузки відрізняються за розміром, який підбирається залежно від ваги дитини, причому підгузники, виготовлені в Європі більш витягнуті, а в Азії — більш короткі, що обумовлено анатомічними особливостями раси. Кріпляться підгузники за допомогою липучок, в деяких моделях вони довші, що дозволяє регулювати ширину підгузника. Можна зустріти поділ підгузників по підлозі: в цьому випадку різниться розташування адсорбуючою речовини — у хлопчиків більше в передній частині, а у дівчаток посередині, може трохи відрізнятися крій. Місця, що охоплюють ніжки містять гумки, краще, якщо вони будуть в кілька шарів — це дозволяє надійно фіксувати підгузок, але не здавлювати шкіру дитини.

Особливості дітей

Мами, які ратують за виховання дітей без одноразових підгузників, мають на це право, дитина виросте здоровою і без них, просто матері доведеться частіше і більше прати речі дитини. Одноразові підгузники полегшують життя матері — значно скорочується число речей для прання, з будинку йде специфічний запах, зумовлений постійною сушінням пелюшок, у мами з’являється вільний час, який вона може проводити з дитиною.

При правильно підібраних підгузниках і грамотному їх використанні ризик виникнення попрілостей і потертостей у дитини набагато менше, ніж від вмісту в пелюшках.

У підгузках не виникає парникового ефекту, нібито небезпечного для хлопчиків.

Безсумнівно, якщо дитина утримується без одноразових підгузників, він раніше освоїть користування горщиком — за статистикою, більшість таких дітей до року вже прекрасно користуються ним.

Якщо дитина основний час дня проводить в одноразових підгузниках, то цей навик розвинеться пізніше — до двох років, а то й двох з половиною — все буде залежати від того, як рано мама турбувалася цим питанням. Існують спеціальні трусики-підгузники для привчання дитини до горщика. Їх особливість полягає в тому, що вони не до кінця вбирають вологу, і у дитини під час сечовипускання з’являється відчуття дискомфорту, якого він буде намагатися уникнути.

Таким чином, використання одноразових підгузників — справа не обов’язкова, дитина і без них чудово виросте. Але користування ними не несе в собі ніякої небезпеки, всі необхідні рефлекси сформуються, але трохи пізніше, ніж зазвичай.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.