Одинадцять способів уникнути болю в спині

Якщо вас раптово перекосило від болю в спині, знайте, ви не самотні. Чотири з п’яти чоловік хоча б іноді страждають від болю в спині, це п’ята по частоті причина звернення до лікарів.

Біль у спині має різні форми — від постійної болю, що тягне до гострої і раптової, і в неї багато причин. Це можуть бути розтяг, тріщина або якісь інші травми. Біль може бути наслідком хвороби, наприклад, артриту, фибромиалгии, стенозу хребетного каналу. У багатьох людей біль у спині з’являється внаслідок зайвої ваги і малорухливого способу життя.

Гарна новина полягає в тому, що біль у спині зазвичай проходить за кілька днів або тижнів, операція потрібна рідко. Крім того, прості дії, які ви можете робити самі, дуже ефективні в запобіганні болю в спині.

 • Займайтеся спортом. Якщо спина вже болить, вам може здаватися, що краще не навантажувати її і відпочити. День чи два відпочинку можуть піти на користь, але подальше обмеження активності може тільки посилити біль. Експерти стверджують, що фізична активність знижує запалення і спазми м’язів. Не забувайте починати і закінчувати тренування вправами на розтяжку.
 • Слідкуйте за вагою. Зайві кілограми, особливо в області талії, можуть посилити біль у спині за рахунок зміщення центру ваги і посилення навантаження на поперек. Постарайтеся, щоб вага не відхилявся від ідеального більше, ніж на 5 кг.
 • Якщо ви курите — кидайте. Нікотин шкодить кровообігу, зокрема, постачання хребта необхідними речовинами, тому у курців болю в спині ймовірніше.
 • Спіть в правильному положенні. Якщо у вас бувають болі в спині, порадьтеся з лікарем — в якому положенні краще спати. Іноді рекомендують спати на боці, з підібраними колінами. Краще спати на спині? Покладіть одну подушку під коліна, а іншу — під поперек. Сон на животі особливо шкідливий для спини. Але якщо по-іншому спати не виходить, підкладайте подушку під стегна. Крім положення тіла, дуже важливо якість матраца. Він повинен бути жорстким. Якщо у вас м’який матрац, ви можете підкласти під нього дошку.
 • Слідкуйте за поставою. Краще сидіння — то, у якого є опора для спини та попереку. Постарайтеся сидіти так, щоб коліна були трохи вище стегон. Можна використовувати підставку для ніг. Якщо вам доводиться довго стояти, тримайте голову високо, а живіт втягуйте. Якщо є можливість, ставте одну ногу на опору — і міняйте ноги кожні 15 хвилин.
 • Будьте обережні з підняттям тяжкості. Не нахиляйтеся, щоб підняти предмет. Замість цього зігніть коліна й присядьте, напружте м’язи живота, і, утримуючи предмет близько до тіла, встаньте. Не скручуйте корпус, коли піднімаєте щось. Якщо вам потрібно зрушити важкий предмет, краще штовхати, а не тягнути.
 • Не носіть високі підбори. Вони зміщують центр ваги і дають зайве навантаження на поперек. Ідеальна висота каблука — 2-3 см. Якщо вам потрібно надіти взуття на високому каблуці, захопіть з собою змінну пару на низькому каблуці і перевзують, як тільки відчуєте дискомфорт.
 • Не носіть занадто вузькі брюки. Одяг, яка заважає згинатися, сидіти або навіть ходити, може погіршити поставу і привести до болю в спині.
 • Не носіть важкий гаманець у кишені. Він може викликати дискомфорт і біль у спині. Якщо вам належить довго сидіти, наприклад, за кермом, витягніть гаманець з кишені.
 • Вибирайте правильну сумку або портфель. У сумки повинен бути широкий, підлаштовуватися ремінь достатньої довжини, щоб носити його через плече. Найкраще «сумки листоноші», які і розраховані на таке носіння. Якщо ви носите сумку через плече, її вага краще розподіляється і дає менше навантаження на спину. Якщо вам доводиться нести важку сумку без ременя, часто міняйте руки, щоб рівномірно напружувати спину. Щоб зменшити навантаження, регулярно прибирайте з сумки непотрібні речі.
 • Забудьте про ортопедичні корсетах. Є різноманітні види ортопедичних виробів, що підтримують спину. Вони корисні після деяких видів операцій, але немає жодних свідчень, що вони допомагають при хронічних болях у спині. А не даючи м’язам вільно рухатися, ви можете тільки посилити біль.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.