Очищення організму — комплексне відновлення

загрузка...

Прихильникам альтернативної медицини вдалося широко розповсюдити концепцію очищення організму від токсинів. Токсичні речовини можуть бути природними або синтетичними; та ті, і інші, регулярно проникають в організм людини. Деякі з них дуже і для їх виведення з організму необхідна допомога професіоналів. Однак необхідність очищення організму для більшості людей просто в якості засобу для поліпшення самопочуття та зовнішнього вигляду лікарі ставлять під сумнів. Крім того, багато засоби очищення організму не виправдовують своєї популярності: у кращому випадку вони виявляються даремні, в гіршому — шкідливі для здоров’я.

Чистка кишечника

В альтернативній медицині чищення кишечника вважається одним з найважливіших етапів очищення організму. Незважаючи на відсутність наукової інформації, яка підтверджує користь регулярного чищення кишечника, багато людей періодично використовують клізми в домашніх умовах, вважаючи, що це допоможе їм надовго зберегти здоров’я.

Згідно теорії аутоінтоксикації, застій відходів життєдіяльності в товстій кишці призводить до того, що в ній утворюються токсини, які потім абсорбуються в стінки кишки, повільно отруюючи організм. В кінці 19 і початку 20 століття багато лікарі визнали концепцію аутоінтоксикації, проте вже в 1919 і 1922 роках було доведено, що головні болі, втому і відсутність апетиту, пов’язані з запорами, відбуваються через механічного розтягування товстої кишки, а не через абсорбції токсинів.

Сьогодні нам відомо, що велика частина травного процесу відбувається в тонкому кишечнику, в стінки якого абсорбуються поживні речовини. Звідти перероблена їжа з неперетравлені частинками надходить у товсту кишку, яка виводить відходи в пряму кишку, а абсорбує тільки мінерали та воду. Тому ідея, що товста кишка є резервуаром токсинів, не грунтується на наукових даних. Зате відомо, що зловживанням таким засобом очищення організму, може призвести до порушення хімічного балансу в товстій кишці, а також дефіциту найважливіших мінералів, в тому числі калію.

Іонні ванночки для ніг

Все, що потрібно для очищення організму: купити ванночку, налити в неї солону воду, поставити туди ноги і помістити електроди. Поступово вода буде ставати брудної на вигляд — за словами виробників, від того, що через ноги з організму виводяться токсини. Якщо ви спробуєте налити в ванночку солону воду, помістити туди електроліти і просто постоїте поруч, результат буде той же — «брудна» вода.

Згідно рекламі, токсини, наприклад, важкі метали, виводяться з пор за рахунок свідомості ефекту магніту. Це не так. Колір води змінюється, тому що метали є на електродах.

Спорт і лазня

А як же спорт і лазня? Хіба токсини не виводяться з організму разом з потом? У фекаліях, сечі і поті містяться токсини — але в маленьких кількостях. Основна функція потовиділення — регулювання температури тіла, а не очищення організму. Ні наукової інформації, яка підтверджувала б, що сильне потовиділення допомагає очистити організм, але точно відомо, що в крайніх випадках воно призводить до зневоднення і смерті.

Пот на 55-60% складається з рідини, переважно з води. До його складу також входить сіль і сліди кальцію, хлору, міді, молочної кислоти, фосфору і калію. Ці речовини, які також називаються електролітами, необхідні для регулювання балансу рідин в організмі. При дуже рясному потовиділенні можу розвинутися такі порушення, як ниркова недостатність, проблеми з серцево-судинною системою і тепловий удар.

З іншого боку, регулярні заняття спортом і походи в лазню благотворно впливають на обмін речовин, завдяки чому потенційно шкідливі відходи будуть швидше виводитися з організму. При цьому дуже важливо пити багато води і правильно харчуватися, щоб поповнити запаси поживних речовин, у тому числі — електролітів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.