Обрізання статевих губ: деколи буває необхідним

Сьогодні операція обрізання статевих губ — це досить часта пластична операція, яка проводиться за бажанням жінки, як з косметичною, так і з лікувальною метою. Необхідність в такій операції виникає при вродженому або набутому збільшенні малих статевих губ.

Що таке обрізання статевих губ і кому проводиться така операція

Обрізання малих статевих губ проводиться в тому випадку, коли вони виходять за межі великих статевих губ, створюючи тим самим проблеми косметичного характеру або навіть порушення здоров’я.

У нормі великі статеві губи повинні прикривати малі, закриваючи тим самим доступ до внутрішніх статевих органів інфекції і попереджаючи переохолодження. Але в деяких випадках дівчинка народжується із занадто великими малими статевими губами. Якщо в дитинстві це не створює проблем зі здоров’ям, то батьки не звертають на це уваги. Але з початком статевого життя дефект стає помітним (особливо, якщо малі статеві губи пігментовані, що майже завжди і буває), а іноді навіть є значним психологічним перешкодою для заміжжя і інтимного життя. Показанням для операції є подовження малих статевих губ до чотирьох сантиметрів і більше.

Іноді це стає не тільки косметичним дефектом, але і відбивається на здоров’ї жінки. Справа в тому, що дуже великі малі статеві губи труться одна об одну, навколишні тканини і білизну. В результаті на слизовій оболонці виникають дрібні травми, через які в цій області постійно виникають вогнища інфекції, розташовані в безпосередній близькості від внутрішніх статевих органів. Це являє уже загрозу здоров’ю і репродуктивної функції жінки. У такому випадку обрізання статевих губ проводиться з лікувальною метою.

У деяких випадках проводиться обрізання і великих статевих губ, але це більш рідкісна операція і необхідність у ній частіше виникає в літньому віці, коли розтягнуті тканини статевих губ починають відвисати, дратуватися і служити джерелом інфекції.

Як проводиться операція обрізання статевих губ

Обрізання статевих губ краще проводити відразу після закінчення менструації. Операція проводиться під місцевим знеболенням. Її цілком можна проводити в амбулаторних умовах. Повністю малі статеві губи ніколи не видаляються — це не зайва деталь в організмі жінки.

Перед початком операції на поверхню малих статевих губ наносять лінії, за якими буде проводитися розріз. Потім на область операції наноситься знеболюючий гель і тільки потім робиться ін’єкція знеболюючого лікарського препарату. У результаті жінка не відчуває ніякого болю.

Операція може проводитися двома способами: лінійним видаленням зайвої тканини і за допомогою V-образного розрізу і видалення зайвої тканини. Останній спосіб більш тривалий і складний, але в результаті зовнішній вигляд статевих губ виходить більш естетичним.

Операцію можна проводити різними способами, наприклад, за допомогою звичайного хірургічного скальпеля або інших інструментів, його заміняють (наприклад, лазера або радіоножа). Радионож — найбільш сучасний спосіб, що дозволяє провести операцію швидко, без крововтрат (радіоніж запаює кровоносні судини) і з найменшою можливістю інфікування (радіоніж вбиває хвороботворні бактерії). На рану накладаються шви, які потім самостійно розсмоктуються. Після такої операції менше набряк тканин і швидше відбувається загоєння рани.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.