Обрізання — релігія проти науки

загрузка...

Обрізання — це хірургічна операція, в ході якої видаляють крайню плоть у хлопчиків і чоловіків. Найбільш часто під обрізанням мається на увазі саме обрізання у чоловіків, хоча існує і жіноче обрізання — воно зустрічається значно рідше і цим питанням часто займаються не тільки лікарі, а й фахівці з прав людини.

Обрізання проводять з двох основних причин:

 • Релігійні причини — обрізання широко практикується серед іудеїв і мусульман.
 • Медичні причини — обрізання може бути використано для профілактики деяких захворювань, хоча зазвичай перевагу віддають альтернативним засобам профілактики.
 • У 19 столітті багато європейських лікарі вважали, що обрізання крайньої плоті сприяє кращій гігієні. З цієї причини в деяких країнах, наприклад, в Англії, обрізання пропонували робити (і часто — робили) практично всім хлопчикам, незалежно від віросповідання. Однак обрізання стало користуватися все меншою популярністю у міру того, як члени медичної спільноти стали помічати, що воно не приносить особливої користі. Сьогодні існують різні думки про його ефективності, проте його як і раніше проводять не тільки з релігійних міркувань.

  Як проводиться обрізання

  Обрізання — досить проста процедура, і пацієнт може йти додому вже через кілька годин після її завершення. Немовлятам обрізання зазвичай роблять під місцевою анестезією, так як це безпечніше для малюків. Дітям старшого віку і дорослим зазвичай роблять загальну анестезію (в рамках релігійних обрядів обрізання нерідко проводиться без знеболювання).

  Крайню плоть видаляють за допомогою скальпеля, місце розрізу зшивають, а через деякий час шов сходить сам по собі. Загоєння займає від семи до десяти днів у немовлят, і від чотирьох до шести тижнів у дітей старшого віку і чоловіків.

  Порушення, при яких обрізання може бути корисно

  Парафимоз

  Парафимоз — це важке порушення, при якому крайня плоть стискає голівку статевого члена, що може привести до некрозу тканин. Він може бути ускладненням деяких хірургічних процедур, при яких крайня плоть протягом тривалого часу залишалася відтягнутою назад, через що приплив крові до неї був порушений.

  У більшості випадків парафімоз можна вилікувати за допомогою лікарських засобів, що знімають запалення, або мінімально-інвазивних хірургічних процедур. У рідкісних випадках, проте, для лікування необхідно зробити обрізання.

  Баланопостит

  Баланопостит — це запалення крайньої плоті, зазвичай викликане бактеріальною інфекцією. Його симптомами можуть бути:

 • Біль при сечовипусканні;
 • Гнійні виділення з статевого члена;
 • Запалення голівки пеніса.
 • У більшості випадків баланопоспіт успішно лікують за допомогою антибіотиків. Обрізання звичайно рекомендується тільки у випадку повторюваних інфекцій.

  Інфекції сечовивідних шляхів

  Приблизно у 4% хлопчиків до того, як вони досягнуть віку 16 років, хоча б один раз розвивається інфекція сечовивідних шляхів. Дослідження показали, що у хлопчиків, яким зробили обрізання, ці інфекції зустрічаються в 10-14 разів рідше, ніж у тих, хто не пройшов цю процедуру. Це пов’язано з тим, що бактерії, перш ніж потрапити в сечовивідні шляхи, збираються в крайній плоті. У більшості випадків, однак, інфекції протікають в м’якій формі і не викликають серйозних ушкоджень. Обрізання вимагається лише при наявності факторів, що підвищують ризик повторних інфекцій, так як вони можуть сприяти пошкодження нирок.

  Захворювання, що передаються статевим шляхом

  Відомо, що обрізання зменшує ризик зараження такими ЗПСШ, як ВІЛ і сифіліс. Дослідження, що проводилися в Африці, показали, що ймовірність зараження ВІЛ у гетеросексуальних чоловіків, яким зроблено обрізання, на 38-66% менше, ніж у необрізаних чоловіків.

  Вважається, що в крайньої плоті є клітини, які залучають клітини вірусу імунодефіциту людини. Це означає, що при вагінальному сексі з ВІЛ-інфікованою жінкою чоловік, якому зробили обрізання, заразиться з меншою ймовірністю, ніж той, кому обрізання не робили. Проте до цих пір незрозуміло, чому обрізання не робить такого ж захисної дії на гомосексуальних чоловіків; дослідження в цій області продовжуються.

  Що стосується сифілісу, то вважається, що обрізання зменшує ризик зараження цим захворюванням з двох причин:

 • перше, крайня плоть створює теплу, вологе середовище, в якій бактерії сифілісу почувають себе дуже комфортно;
 • друге, в крайній плоті часто утворюються мікротріщини, які полегшують проникнення збудників хвороби в кровотік.
 • Рак статевого члена

  Вчені вважають, що обрізання в дитячому віці зменшує вірогідність розвитку раку статевого члена в три-чотири рази. Це пов’язано з тим, що у багатьох випадках рак статевого члена починає розвиватися в крайній плоті.

  Однак цей тип раку зустрічається дуже рідко і використання обрізання як засобу його профілактики можна вважати повністю доцільним. Це може бути виправдане при наявності факторів ризику, таких як рак статевого члена в сімейному анамнезі, або ослаблена імунна система.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.