Обрізання крайньої плоті — чи варто його проводити?

Обрізання — це хірургічне видалення крайньої плоті, покриває головку статевого члена. Це давня практика, яка бере свій початок у релігійних ритуалах, але поширена і сьогодні. Багато батьків роблять обрізання новонародженим хлопчикам з релігійних причин, як данину сімейній традиції або з міркувань гігієни. Обрізання хлопчиків в більш дорослому віці пов’язане з деякими труднощами і проводиться під загальною анестезією. Після обрізання відновити первинний вид статевого члена неможливо.

Навіщо роблять обрізання

Обрізання — релігійної і культурної ритуал для багатьох єврейських та ісламських сімей; його також практикують деякі корінні племена Африки і Австралії. Іноді обрізання роблять за медичними показаннями, наприклад, коли крайня плоть занадто туго натягнута і не закриває голівку пеніса. В інших випадках, особливо в Африці, де дуже високий показник захворюваності на СНІД та ЗПСШ, обрізання рекомендується для хлопчиків старшого віку або чоловіків, щоб зменшити ризик інфекцій, що передаються статевим шляхом.

В даний час Американська академія педіатрії не рекомендує робити обрізання всім новонародженим хлопчикам, так як недостатньо доказів, що підтверджують переваги цієї операції. Процедура може бути рекомендована в старшому віці при лікуванні фімозу (звуження отвору крайньої плоті) або інфекції статевого члена. Батьки повинні обговорити з лікарем переваги та ризики даної процедури, перш ніж прийняти рішення робити обрізання своєму сину. Крім того, американські педіатри рекомендують проводити обрізання під анестезією навіть у грудних дітей.

Деякі факти підтверджують переваги обрізання для здоров’я, а саме:

 • підтримання чистоти голівки статевого члена (обрізання спрощує миття пеніса);
 • знижений ризик інфекції сечовивідних шляхів (у обрізаних чоловіків знижується ризик інфекцій сечовивідних шляхів; тяжкі інфекції в ранньому віці можуть призвести до захворювань нирок надалі);
 • профілактика фімозу (звуження отвору крайньої плоті) і парафимоза (обмеження голівки статевого члена);
 • знижений ризик венеричних захворювань (секс повинен бути захищеним у будь-якому випадку, але обрізані чоловіки піддаються меншому ризику зараження деякими інфекціями, що передаються статевим шляхом, у тому числі ВІЛ, вірусом, що викликає СНІД);
 • захист від раку статевого члена та знижений ризик раку шийки матки у жінок;
 • профілактика баланита (запалення голівки) і баланопостита (запалення голівки і крайньої плоті).
 • Обрізання протипоказано при деяких розладах згортання крові і патологіях анатомічної будови статевого члена. Крім того, обрізання не рекомендується недоношеним хлопчикам, яким для здійснення життєдіяльності потрібна медична допомога. Обрізання не впливає на репродуктивну функцію чоловіка, а також не підсилює і не послаблює сексуальне задоволення чоловіків або їх партнерів.

  Ризики обрізання

  Обрізання, як будь-яка інша хірургічна процедура, пов’язана з певними ризиками, в числі яких:

 • біль;
 • кровотеча і інфекції в районі обрізання;
 • запалення голівки;
 • підвищений ризик захворювання меатітом (запалення в області зовнішнього отвору уретри);
 • пошкодження статевого члена;
 • нестандартна реакція на анестезію, особливо загальну.
 • Як підготуватися до обрізання

  Перед процедурою лікар пояснить ризики і переваги обрізання. У більшості випадків пацієнт підписує форму згоди і відмови від претензій.

  Чого слід очікувати

  … під час процедури

  Обрізання крайньої плоті в новонароджених проводиться в пологовому будинку чи дитячої лікарні, як правило, протягом 10 днів після народження.

  Новонародженого кладуть на тверду поверхню, яку називають індіанської люлькою. Руки і ноги дитини фіксують за допомогою спеціальних липучок, щоб утримувати його нерухомо під час процедури, після чого його пеніс очищають і наносять на нього місцевий анестетик. До місцевих анестетиків відносять блокаду кільцевих нервів, блокаду нервів статевого члена, кремообразную евтектичну суміш місцевих анестетиків. На головку статевого члена кріплять стерильний затиск або прилад (пластикове кільце) для обрізання. Після цього крайню плоть видаляють, використовуючи стерильний скальпель або ножиці, наносять на нього вазелін, і вільно обмотують бинтом. Ця процедура займає від п’яти до 10 хвилин.

  Процедура проходить так само для хлопчиків старшого віку і дорослих, але може знадобитися загальний наркоз і додаткових заходів для запобігання надмірного кровотечі або накладення швів на оброблювану поверхню.

  … після процедури

  Для загоєння пеніса зазвичай потрібно від семи до десяти днів. Слід очікувати хворобливих відчуттів в голівці пеніса, а також жовтуваті слизові виділення або кірку. Незначна кровотеча також нормально в перші дні.

  Коли відходить анестезія, новонароджений стає неспокійною, і тримати його потрібно обережно, щоб уникнути тиску на статевий член. Хлопчикам старшого віку або дорослим лікар може порекомендувати безрецептурний знеболюючий засіб.

  Після процедури пеніс можна і потрібно мити. У новонароджених слід міняти пов’язку при кожній зміні пелюшок, і змащувати голівку пеніса вазеліном, щоб вона не прилипала до пелюшці. Підгузок не повинен тиснути або прилягати занадто щільно. Як тільки пеніс заживе, вимийте його з милом і водою під час купання.

  Ускладнення після обрізання зустрічаються рідко. Зверніться до лікаря, якщо:

 • Нормальне сечовипускання не відновлюється протягом 12 годин після обрізання;
 • Голівка пеніса кровоточить або сильно почервоніла;
 • Спостерігаються дурно пахнуть виділення з голівки статевого члена або на ній з’явилися виразки, наповнені рідиною.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.