Облисіння у жінок: чи можна з ним впоратися?

Кожен день, незалежно від того, помічаємо ми це чи ні, з голови падає близько 100 волосся. Коли цей цілком природний процес порушується, це є сигналом того, що в організмі щось відбувається не так, особливо у жінок.

Існує багато причин випадіння волосся у жінок, як поширених, так і незвичайних. Серед інших це можуть бути захворювання, стрес (психічний або фізичний), гормональні коливання і побічні ефекти від лікування. Однак, незалежно від причини, випадання волосся є природною причиною для занепокоєння.

Симптоми

У деяких випадках — наприклад, коли онкологічні хворі піддаються хіміотерапії — жінки можуть очікувати випадіння волосся. Найчастіше, однак, воно з’являється як несподіваний і неприємний сюрприз.

Що потрібно робити в цій ситуації? У випадку, якщо причина втрати волосся невідома, слід негайно звернутися до лікаря, який повинен оцінити проблему і або вилікувати її, або направити пацієнтку до іншого фахівця.

Щоб зрозуміти, як відбувається випадання волосся, потрібно проаналізувати, як організм виробляє волосся. Цикл росту волосся є тривалим — в середньому від двох до шести років, і волосся у більшості людей відростають приблизно на один сантиметр на місяць.

У будь-який момент часу близько 90% волосся активно ростуть. Інші 10% знаходяться у фазі «спокою», або пасивному стані. Дрімаючі волосся припиняють рости і через два-три місяці випадають, тоді процес зростання починається заново. Тим часом інші волосяні фолікули вступають у фазу спокою.

Коли цей природний цикл переривається або прискорюється, це може призвести до помітної втрати волосся. До порушення нормального циклу росту волосся може призвести ряд факторів.

Можливі причини порушення росту волосся

Агресивні процедури для волосся або зачіски. Хімічні засоби, такі як барвники, відбілювачі, випрямлячі або постійні хімічні завивки, як правило, безпечні для волосся, якщо застосовувати їх правильно й не дуже часто. Те ж саме можна сказати про зачіски, в яких використовуються шпильки або гумки. Але волосяні фолікули можуть запалюватися або пошкоджуватися, коли волосся занадто часто піддаються хімічній обробці або регулярно стягуються в певну тугу зачіску, наприклад, в кіски. Все це може викликати стан, відоме як тракційної алопеція. Залежно від ступеня пошкодження, випадання волосся може бути постійним.

Спадкове облисіння. Цей стан є найбільш поширеним серед чоловіків, але також зустрічається і в невеликого числа жінок. Відоме як андрогенна алопеція, це стан пов’язаний з перетворенням чоловічого гормону тестостерону в дигідротестостерон (DHT), який погано впливає на волосяні фолікули. Жінки мають у своєму організмі нікчемна кількість тестостерону, але зниження жіночих статевих гормонів у період менопаузи може призвести до гормонального дисбалансу, в результаті чого стоншуються волосся на маківці або бічних частинах голови. Однак лише деякі жінки втрачають всі свої волосся до цього стану.

Інші порушення гормонального балансу. На певних етапах життя випадання волосся може відбуватися в результаті інших гормональних проблем. Протизаплідні таблетки (або їх скасування), вагітність, післяпологові гормональні зрушення, менопауза і гістеректомія (хірургічна операція з видалення матки і яєчників) — все це може сприяти випаданню волосся, якщо через них відбувається достатньо серйозною зрушення гормонального балансу, що спонукає більше волосяних фолікулів , ніж зазвичай, увійти у фазу спокою. Лікар може провести обстеження на предмет таких захворювань як захворювання щитовидної залози, деякі аутоімунні розлади, дефіцит заліза, і / або сифіліс.

Вагітність. Одним із прикладів випадіння волосся, пов’язаного з певним життєвим етапом, є вагітність. Зокрема, під час вагітності, волосся, які зазвичай випадають, іноді зберігаються до післяпологового періоду (у зв’язку з надзвичайно високим рівнем певних гормонів). Потім він можуть випадати пасмами або клаптиками. Іноді випадання волосся не стає помітним приблизно до трьох місяців після гормональних змін, і може пройти ще три місяці, поки волосся не почнуть знову рости нормально.

Фізичні або психологічні захворювання або хірургічні втручання. Хвороба або операція можуть також викликати збільшення кількості волосяних фолікулів, які входять в латентну фазу. Для того щоб впоратися зі стресом, викликаним хворобою, такий як залізодефіцитна анемія (недокрів’я), вовчак, важка інфекція або захворювання щитовидної залози, організм може призупинити такі неістотні функції як ріст волосся. Знову ж таки, процес випадіння волосся і відновлення їх зростання може зайняти шість місяців.

Харчовий дефіцит. Харчові проблеми, що виникли внаслідок жорсткої дієти або розлади харчової поведінки, такого як анорексія або булімія, також можуть викликати шок, в результаті якого волосяні фолікули тимчасово припиняють рости. Як і при хворобі, недостатнє харчування, в тому числі нестача білків, вітамінів або мінералів, виснажує організм, і він може включити захисний режим, який зводить до мінімуму такі неістотні функції, як ріст волосся.

Деякі ліки та вітаміни. Хіміотерапія при онкологічних захворюваннях — найбільш відомий приклад того, як лікування може ненавмисно привести до втрати волосся. Хіміотерапевтичні препарати атакують швидкозростаючі кліті по всьому організму, в тому числі не тільки злоякісні, але і волосяні фолікули. Крім того, випадання волосся є одним з побічних ефектів деяких лікарських препаратів, що застосовуються при лікуванні високого кров’яного тиску і подагрі (хворобливий стан, що характеризується накопиченням сечової кислоти в суглобах). Високий рівень вітаміну А може також давати ефект випадіння волосся.

Старіння. Коли ми стаємо старше, процес росту волосся сповільнюється.

Враховуючи це різноманітність можливих причин, не завжди легко запобігти випаданню волосся, але потенційно корисні заходи включають в себе звичку дбайливо доглядати за волоссям і правильно харчуватися.

На щастя, випадання волосся у жінок має стільки ж способів лікування, скільки і причин, хоча не існує універсального рішення, яке підходить для всіх. Вибір методу боротьби з цією проблемою буде багато в чому залежати від конкретної причини випадіння волосся і від того, наскільки воно впливає на самооцінку.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.