Облисіння у дітей: причини захворювання

Випадання волосся (алопеція) є лякаючим і гнітючим симптомом для батьків, тим більше що випадіння волосся у дітей дійсно ніхто не очікує. На жаль, випадання волосся є поширеним симптомом, навіть у дітей. Однак, у багатьох випадках втрата волосся тимчасова, і волосся у дитини знову відросте.

Причини втрати волосся

Одна з класичних причин випадіння волосся у дітей, про яку думають багато людей — це випадання волосся, пов’язане з дитячими онкологічними захворюваннями. Хоча ці захворювання виразно можуть привести до втрати волосся, як правило, до втрати волосся призводить не сам рак, а його лікування, таке як хіміотерапія або опромінювання (анагене алопеція).

телогеновая алопеція — ще одна класична причина випадіння волосся у дітей, але батьки часто погано розуміють цей стан. Телогенние міазми часто бувають у дітей, які недавно перенесли хворобу, як правило, з високою температурою, хірургічним втручанням, раптова втратою ваги, або навіть емоційним стресом, а потім раптом втратили багато волосся в період від шести тижнів до трьох місяців.

Діти з телогеновая алопецією продовжують втрачати волосся, часто великими клаптями, протягом декількох тижнів або місяців, аж до того, що їх волосся можуть помітно порідшати. Але потім, приблизно через шість місяців, їх волосся починає знову рости без будь-якого лікування. Вважається, що це випадання волосся відбувається через те, що основний фактор стресу призводить волосся дитини в фазу спокою, або «сплячу фазу», замість звичайної тривалої фази зростання. Потім вони випадають, в цей час відростають нові волосся, а потім слід нормальний цикл росту волосся.

Поширені причини випадіння волосся у дітей

До інших розповсюджених причин втрати волосся у дітей та підлітків відносяться:

 • Стригучий лишай волосистої частини голови (оперізувальний лишай волосистої частини голови). Він є однією з найбільш поширених причин випадіння волосся. Його, як правило, легко розпізнати за характерними ознаками, в тому числі червоним круговим домівок, випадання волосся і лускатим облямівкою, які можуть свербіти. Однак стригучий лишай шкіри голови може протікати з менш вираженими ознаками та симптомами, без лущення або свербіння, і волосся можуть ламатися, а не випадати (черноточечной трихофітія).
 • Бактеріальні інфекції можуть викликати деяку втрату волосся, що може виглядати як дерматомікоз волосистої частини голови з лущенням. Але в цьому випадку її викликає не стригучий лишай, а бактерія стафілокок aureaus.
 • тракційної алопеція зустрічається у дітей, які носять тугі кіски або хвостики, і у новонароджених і грудних дітей, у яких волосся на задній частині голови випадають через тертя об ліжечко.
 • Звичка тягати або гладити себе за волосся зустрічається у немовлят і дітей ясельного віку, так само як звичка смоктати палець, смоктати соску або смикати ковдру. Вона зазвичай припиняється, коли діти досягають віку двох-трьох років, так само, як і смоктання пальця, хоча деякі продовжують робити це до трьох-п’яти років. Цю звичку можна ігнорувати, але оскільки вона іноді викликає випадання волосся, можна зробити дитині коротку стрижку, щоб зберегти волосся.
 • Тріхотілломанія (нав’язлива звичка висмикувати волосся), як вважають, пов’язана з обсесивно-компульсивним розладом і визначається коли дитина або підліток, який нав’язливо висмикує волосся, відчуває напруження перед висмикуванням або намагаючись чинити опір висмикування, і відчуває задоволення, задоволення або полегшення, коли висмикує волосся. У таких дітей є помітне випадання волосся, і вони часто потребують лікування дитячим психіатром та / або дитячим психологом, який є фахівцем в тріхотілломаніі.
 • вогнищева алопеція (alopecia areata) вважається аутоімунним захворюванням (імунна система дитини атакує волосяні фолікули), що викликає повну втрату волосся на круглих або овальних ділянках шкіри на голові дитини або інших частинах тіла. На відміну від стригучого лишаю, ділянки осередкової алопеції абсолютно гладкі, без почервонінь і лущення. Лікування включає в себе ін’єкції стероїдів і деякі сучасні ліки (наприклад, міноксидил, антралін — крем, або креми з високим вмістом стероїдів). На щастя, часто ріст волосся з часом відновлюється сам по собі.
 • Alopecia totalis і alopecia universalis схожі на осередкову алопецію. Різниця в тому, що дитина втрачає все волосся на голові (alopecia totalis) або на голові і по всьому тілу (alopecia universalis). Шансів на успіх у лікуванні цих видів облисіння менше, ніж в лікуванні алопеції. З будь-яким з цих розладів необхідно звернутися до дитячого дерматолога. На додаток до вже згадуваного лікуванню осередкової алопеції, інші види лікування можуть включати в себе ультрафіолетову терапію світлом, стероїди або циклоспорин. Однак іноді кращим лікуванням є високоякісний перуку.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.