Облисіння — досить делікатна проблема

загрузка...

Нормальний цикл росту волосся триває від двох до трьох років. Протягом цієї фази кожен волосся зростає приблизно на один сантиметр на місяць. Близько 90% волосся на голові ростуть в будь-який момент часу. Близько 10% волосся на волосистій частині голови в будь-який момент часу знаходяться у фазі спокою. Після трьох-чотирьох місяців спокою волосся випадає, і на їх місці починають рости нові.

Якщо в день випадає кілька волосся, це є нормальною частиною даного циклу. Однак деякі люди можуть відчувати надмірну (більше, ніж зазвичай) випадання волосся. Випадання волосся цього типу може зустрічатися у чоловіків, жінок і дітей.

Що є причиною надмірного випадання волосся?

Цілий ряд причин може призвести до надмірної втрати волосся. Наприклад, через 3 або 4 місяці після хвороби чи серйозної операції людина можете раптово втратити велику кількість волосся. Таке випадання волосся пов’язане зі стресом, зумовленим хворобою, і носить тимчасовий характер.

Причиною випадіння волосся можуть стати гормональні проблеми. Якщо функція щитовидної залози підвищена або, навпаки, знижена, від цього волосся можуть випадати. Такому виду випадіння волосся зазвичай можна допомогти лікуванням захворювань щитовидної залози. Випадання волосся може відбуватися, якщо в організмі спостерігається дисбаланс чоловічих або жіночих гормонів, відомих як андрогени і естрогени. Корекція гормонального дисбалансу може зупинити випадіння волосся.

Багато жінок стикаються з випаданням волосся приблизно через 3 місяці після пологів. Це також пов’язано з гормонами. Під час вагітності завдяки високому рівню певних гормонів організм зберігає волосся, які зазвичай випадають. Коли гормони повертаються до свого звичайного рівня, який був до вагітності, ці волосся випадає, і знову починається звичайний цикл росту і випадання волосся.

Втрату волосся можуть викликати деякі ліки. При цьому типі випадіння волосся поліпшення відбувається після припинення прийому ліків. До ліків, які можуть викликати втрату волосся, відносяться препарати для розрідження крові (так звані антикоагулянти), лікарські засоби, що застосовуються при подагрі, високому кров’яному тиску або серцевих захворюваннях, вітамін А (в занадто великій кількості), протизаплідні таблетки і антидепресанти.

Деякі інфекції можуть викликати випадання волосся. Грибкові інфекції шкіри голови можуть викликати втрату волосся у дітей. Інфекція легко лікується протигрибковими препаратами.

Нарешті, випадання волосся може бути симптомом основного захворювання, такого як вовчак або діабет. Так як випадання волосся може бути ранньою ознакою хвороби, важливо знайти причину, щоб її можна було усунути.

Чи можуть певні зачіски або процедури викликати випадання волосся?

Тугое плетіння і використання тугих гумок для волосся може викликати випадіння волосся, зване тракційної алопецією. Якщо припинити стягувати волосся до того як на шкірі голови з’явилися рубці, волосся знову зростуть нормально. Однак рубці можуть призвести до стійкої втрати волосся. Лікування волосся гарячим маслом або хімічна завивка можуть викликати запалення (набряк) волосяних фолікулів, що може призвести до утворення шрамів і випадання волосся.

Що таке «спільне облисіння»?

«Загальне облисіння» зазвичай означає облисіння чоловічого типу, або необоротне облисіння. Воно також називається андрогенної алопецією. Облисіння за чоловічим типом є найбільш частою причиною випадіння волосся у чоловіків. У чоловіків, що мають цей тип випадіння волосся, воно, як правило, спадкове. Чоловіки, які починають втрачати волосся в ранньому віці, мають тенденцію до розвитку більш обширного облисіння. При цьому типі облисіння випадіння волосся зазвичай призводить до зрушення лінії волосся і облисінні верхньої частини голови.

У жінок може розвиватися облисіння по жіночому типу. При такому виді облисіння волосся може стати рідкісними на всій волосистої частини голови.

Чи може лікар зупинити випадіння волосся?

Лікар може поставити кілька запитань про дієту пацієнта, про прийнятих ним ліках, чи хворів він чимось недавно, і як він піклується про волосся. Жінкам лікар може задавати питання з приводу менструального циклу, вагітності та менопаузи. Він може провести фізичний огляд, щоб пошукати інші причини втрати волосся. Нарешті, може знадобитися аналіз крові або біопсія шкіри голови.

Чи можна вилікувати випадання волосся?

В залежності від типу випадіння волосся, лікування можливо. Якщо випадання волосся викликано прийомом ліків, лікар може прописати інше ліки. Діагностика та лікування інфекції може допомогти зупинити випадіння волосся. Подальшу втрату волосся може запобігти виправлення гормонального дисбалансу. Лікарські засоби можуть також допомогти уповільнити або запобігти розвитку загального облисіння.

Якщо адекватне лікування не доступне для вашого типу випадіння волосся, ви можете використовувати різні перуки і шиньйони, або зробити штучну пересадку волосся.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.