Обліпиха — щоб рани швидко загоїлися

загрузка...

Важко знайти інші плоди, які містять таку ж кількість природних вітамінів , як обліпиха. Ця рослина застосовується в народній медицині, де існує безліч рецептів приготування обліпихи від самих різних хвороб. Лікарі також цінують і часто призначають препарати з обліпихи — деколи вони бувають корисніше вітамінно-мінеральних комплексів.

Обліпиха — лікарська рослина

Обліпиха — це чагарник або невелике дерево, що досягає у висоту трьох-чотирьох метрів з гілками, покритими невеликими колючками і зеленими злегка витягнутими листками.

Запилюється обліпиха вітром, цвіте в кінці весни. Плоди невеликі (до 8-10 мм), оранжево-жовті або червоно-оранжеві, овальної форми. Рослина зустрічається в Росії на території Європи і південній Сибіру біля водойм, найчастіше на піщаних грунтах.

Хімічні речовини, що входять в обліпиху

Плоди обліпихи містять 2,8-7,8% жирної олії, аскорбінову кислоту, каротин (провітамін А), вітаміни групи В, вітамін Е, фолієву кислоту, філлохинон (вітамін К, який бере участь у біосинтезі факторів згортання крові), цукру , дубильні речовини, органічні кислоти (олеїнову, стеаринову, лінолеву і пальметіновую), які беруть активну участь в обміні речовин.

У корі обліпихи міститься серотонін, його ще називають «гормоном щастя» через те, що він сприяє поліпшенню настрою.

Цілющі властивості

Обліпиха має цілющі властивості. Вона здатна зміцнювати стінки кровоносних судин і робити їх менш проникними, поліпшувати тканинний обмін речовин, має антиоксидантну дію (попереджає окислення тканин, а значить і старіння).

Обліпиха знімає запалення тканин і сприяє загоєнню ран, вона здатна поліпшити протягом будь-якого хронічного захворювання за рахунок великої кількості вітамінів, що містяться в ній. Кора обліпихи володіє протипухлинними властивостями.

Які захворювання можна лікувати обліпихою

Плоди обліпихи використовують у вигляді масла, соку, водного настою або відвару, сиропу. Цілющі властивості обліпихи широко застосовується для зменшення болю при запальних процесах, для швидкого загоєння ран.

Всередину обліпиху застосовують і для лікування захворювань серцево-судинної системи, при хронічних захворюваннях, при захворюваннях крові, гастритах, виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки, нестачі вітамінів.

Зовнішньо плоди обліпихи у вигляді масла і водних настоїв застосовують при шкірних захворюваннях, довго не загоюються виразках і ранах, опіках, в гінекологічній практиці, при променевому ураженні шкіри і слизових оболонок, при травмах і дефектах рогівки ока, при запальних і променевих ураженнях, опіках очей. Компреси з листя обліпихи застосовують при ревматоїдному артриті — вони зменшують болі в суглобах, настої з плодів — при облисінні (п’ють і втирають в шкіру голови).

У ЛОР-практиці олія обліпихи застосовують для лікування гайморитів (його вводять у гайморову пазуху), ларингітів, фарингітів (інгаляції, змазування слизової оболонки). Інгаляції обліпихової олії застосовуються для профілактики професійних захворювань дихальних шляхів працюючим на шкідливих виробництвах.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.