Обережно: сімейний тиран

Цей чоловічий «портрет» можна зустріти в самій благополучній , на перший погляд, сім’ї. Чоловік не п’є, не курить, навіть може заробляти багато, але жити з ним — справжнє випробування. Ця людина точно знає все, то є абсолютно все, навіть якщо нічого в цій області знань не розуміє. Він твердо впевнений у власній непогрішності та сімейному авторитеті. Всі інші члени сім’ї повинні беззастережно підкорятися його владі. Він нищить всіх членів сім’ї постійними моралями і нудними лекціями. Такий тиран вважає, що піклується про свою сім’ю, насправді йому просто потрібна влада.

Витоки такої поведінки беруть початок у дитинстві. У сімейного тирана, що вічно лізе зі своїми нотаціями в усі сфери життя дружини і дітей, таким же був хтось із батьків. Його придушувала батьківська воля, у нього завжди було єдине бажання відігратися на комусь за свої розтоптані дитячі роки.

Переконати тирана в чомусь — марна трата часу. Переробити неможливо. Розумні люди тримаються від такого подалі, а як бути дружині і дітям? Можна просто мовчати, тільки яка ж це свобода? Діти в таких сім’ях виростають або бунтарями, і рано вилітають з батьківського гнізда, або інфантильними і забитими, з пригніченою волею. Ось вже на кому відіграється сімейний тиран. Він завжди і всіма незадоволений, найяскравіша і поширена фраза — «Що б ви без мене робили?» І кожен з членів сім’ї точно знає, як би йому було легко і спокійно жити без такого глави сім’ї.

Сімейний тиран постійно тримає все сімейство в страху і напрузі, саме йому належить руйнівна роль в розладі психіки дружини і дітей. Хто витримає щоденні нотації й вічне невдоволення будь-якими діями всіх інших? Правильно може зробити тільки він сам!

Тиран — перфекціоніст відчуває себе отаким Пігмаліоном, який точно знає, як бути повинно. Це саме він вирішує, де вчитися дітям, як одягатися його дружині, куди поїхати у відпустку. Цей тип здатний опустити самооцінку всіх членів сім’ї нижче плінтуса. Такий розчавить і не поморщиться …

Багато дружини з роками вчаться просто не чути постійних нотацій нудного деспота, не звертати уваги на його уколи і напади уваги.

Якщо в цьому випадку мучиться душа, в більш жорстокому варіанті сімейної тиранії страждання переносяться на фізичне тіло. Тиран — п’яниця і забіяка викликає не просто огиду, приниження терплять дружина і діти. Вони винні у тирана у всьому, і немає їм пощади. Такі сім’ї, на жаль, досить поширені серед небагатого населення всіх країн. Проте рівень життя не завжди показник благополучности сімейного клімату.

Кращий спосіб боротьби з тиранією в сім’ї — розлучення. Але часто дружинам просто нікуди піти, не з чим залишитися. Ця безвихідь і змушує жити з тираном під одним дахом і калічити не тільки життя подружжя, але і майбутнє життя дітей. Тирани породжують тиранів. Ці діти, виростаючи, починають відіграватися на власних дітях і подружжі, стаючи таким же деспотом або істеричкою. Вони передають естафету образ, крику, побоїв, люті своїм дітям і дружинам. Яка вже тут любов! І до своїх батьків такі діти ніколи не плекають поваги і любові.

Причина такого деспотичного поведінки сидить глибоко усередині. Ні внутрішньої гармонії, людини терзають сумніви з приводу власної значущості, він завжди незадоволений собою, своїм статусом у суспільстві, своєю поведінкою, він шукає причину у поза … Він не здатний зрозуміти, що ніякий він не лідер, що шлях до себе починається з себе.

Можна порадити сімейним тиранам уважніше розібратися з першопричиною своїх страхів і сумнівів, адже крики і образи, невдоволення всім і вся — наслідок, причина завжди в самій людині.

Якщо вже знову не вийшло стриматися, варто пошвидше «зализати» рани — вибачитися, попросити вибачення, визнати свою провину. Саме ці дії допоможуть підняти авторитет глави сім’ї. Визнання власних помилок — доля сильних людей. А тиран тому і самостверджується за чужий рахунок, що внутрішньо слабкий і беззахисний.

І найголовніше — пам’ятка кожному тирану: не дозволяйте своїм внутрішнім драконам зжирає вашу сімейне життя і вас самого.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.