Нудота при вагітності — чи це нормально?

Відчуття нудоти, іноді супроводжується блювотою, особливо часто спостерігається у першому триместрі вагітності. Її часто називають ранкової хворобою, хоча насправді напад нудоти може початися в будь-який час дня і ночі і незалежно від прийомів їжі.

Причини

Підвищення рівня гормонів, посилення стресу та інші зміни, які відбуваються в організмі (такі, як загострення нюх, або поява металевого присмаку в роті) можуть викликати погіршення загального самопочуття вагітної жінки, особливо в перші місяці після зачаття. Нудота у вагітних може бути викликана підвищенням рівня гормонів вагітності — хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) та естрогену, що циркулюють в організмі, або розслабленням м’язів травного тракту (що також сповільнює травлення) за рахунок підвищення рівня прогестерону, і швидким розтягненням м’язів матки. Пропуск прийомів їжі і відраза до деяких продуктів харчування при вагітності також може сприяти появі нудоти.

Що ще потрібно знати

У більшості вагітних жінок на ранніх термінах нудота може тривати протягом усього дня; часто вона зберігається тижнями і навіть місяцями. Є і хороша новина: для переважної більшості вагітних гіршим стає період між 12 і 14 тижнями, після чого сходить нанівець, або стає значно слабкіше. Крім того, нудота, як правило, заподіює найбільші неприємності під час першої вагітності; якщо ви плануєте другу вагітність, велика ймовірність, що вона пройде практично без нападів нудоти. І нарешті, нудота при вагітності ніяк не шкодить майбутній дитині. У дійсності, у жінок, які під час вагітності в тій чи іншій мірі страждали від нападів нудоти, значно рідше трапляються викидні, ніж у жінок, які ніколи не стикалися з такою ознакою вагітності, як нудота (втім, більшість жінок народжують здорових немовлят, незалежно від того, бували у них напади нудоти, чи ні).

Як справитися з нудотою при вагітності

Хоча повністю позбутися від неї не вийде, її можна істотно полегшити за допомогою наступних заходів:

Включайте в свій раціон білки і складні вуглеводи — їх поєднання дозволяє значно полегшити нудоту.

Їжте продукти, на які у вас особливо сильний апетит, навіть якщо це означає, що ви будете постійно є практично одні і ті ж продукти. Не їжте (а також, по можливості, не нюхайте і не дивіться) будь-які страви, які викликають у вас відчуття нудоти (часто вагітні жінки погано переносять пряні, жирні і кислі продукти). Намагайтеся вживати в їжу здорові продукти, які не викликають у вас відрази і обов’язково приймайте пренатальні вітаміни (хоча це потрібно робити незалежно від того, трапляються у вас приступи нудоти, чи ні).

Їжте маленькими порціями п’ять-шість, або навіть вісім разів на протязі всього дня, замість того, щоб з’їдати три великі страви вранці, вдень, і ввечері. Шлунку легше перетравлювати маленькі порції їжі і, таким чином, ризик появи нудоти знижується.

Їжте по ночах — так, тепер можна. Якщо ви пізно працюєте або просто прокидаєтеся серед ночі і відчуваєте бажання перекусити — не чиніть опір. Нудота вранці виникає не в останню ніч тому, що за час сну шлунок спустошується практично повністю. Таким чином, нічні перекуси можуть допомогти впоратися з нудотою вранці. Віддавайте перевагу легким і рідким стравам — суп, йогурт або кефір прекрасно вгамовують голод і не навантажують організм надмірною кількістю калорій.

Додавайте імбир в чай та інші напої. Імбир, як в свіжому, так і в сушеному вигляді є ефективним засобом проти нудоти.

Якщо напади нудоти дуже сильні і часті, поговоріть зі своїм лікарем — можливо, вам варто приймати вітамін B6, який сприяє зниженню рівня стресу і полегшенню нудоти.

Спробуйте точковий масаж і / або медитацію і йогу. Вони ефективно послаблюють неприємні симптоми вагітності у деяких жінок.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.