Новорічні подарунки дітям: навчіть дитину радіти

Один з найбільш радісних моментів у зустрічі Нового року — це подарунки! Подарунки, які лежать під ялинкою, які засовують в декоративний носочек, подарунки, які дивують і радують. Як уникнути розчарувань, змусити дитяче сердечко радісно битися, відчувати радість і вдячність?

Рецепт, актуальний в новорічній ситуації, універсальний і взагалі: цікавтеся своєю дитиною, знайте про його захоплення і заохочуйте їх. Пам’ятайте, що подарункова культура — одна з найважливіших комунікаційних взагалі. В залежності від того, наскільки щиро і уважно будуть вибиратися і підноситися подарунки в батьківській родині, пізніше, що підріс хлопчик чи дівчинка, буде слідувати тим же подарунковим принципам у своєму житті.

Головне — уникнути спокуси дарувати дітям на новий рік виключно потрібні і практичні речі. Навіть якщо ви не можете собі дозволити подарунка розкішного, приємного, але даремного, обов’язково робіть подарунок подвійним: новий одяг плюс недорога, але бажана іграшка-дрібничка, книги, необхідні для навчання плюс диск з комп’ютерною грою.

З іншого боку, даруєте дітям подарунки бажані, але і корисні, розвиваючі.

У сучасних дітей, життя яких перевантажена, часом, без потреби, телебаченням та інтернетом, так мало, насправді, можливостей виразити себе! Подаруйте дитині фарби, виробні матеріали, воскові крейди або пастель, глину для ліплення — з неї можна виліпити самі різні цікаві вироби: вази, свічники, гарні декоративні фігурки. Вироби з деяких видів глини потрібно зварити або запекти в духовці, а деякі досить потримати на воздохе — вони затвердіють, і можна буде їх розмалювати, покрити лаком, прикрасити намистинами, черепашками, декоративною тасьмою.

Гарним подарунком для дитини стане і спортивний інвентар, ковзани або лижі, тільки не забудьте додати «А на каток (кататися на лижах) ми підемо в неділю!»

Можна, здавалося б, вчинити просто, тим більше, з молодшими дітьми: попросити їх написати лист Дідові Морозу або з’ясувати їх подарункові переваги через третіх осіб. З дуже великою ймовірністю ви отримаєте в такому випадку «заявку» на новий мобільний телефон або на яку-небудь штуковину до комп’ютера. Задовольняючи побажання дитини, не забудьте додати і щось від себе.

Старшим дітям цілком можна дарувати конверт з двома квитками в театр або в кіно, демонструючи їм своїм прикладом те, що подарунок — необов’язково щось, що можна помацати і помацати, головне — почуття радості, яке він викликає. Знову ж таки, використовуйте «подарункову» тему, щоб продовжити виховання дитини, заповнити наявні прогалини в його естетичному розвитку. У будь-якому випадку, дитина отримає задоволення від відвідин театру, якщо туди можна піти як дорослому, з другом або подругою, але, можливо, і сам спектакль йому сподобається? А можна, якщо тільки дозволяють кошти, зробити дитині і собі один загальний новорічний подарунок: спільну поїздку на канікулах в цікавий російське місто або в … Прагу, Лондон, Копенгаген? Особливо цінно час, проведений з батьками, в якості подарунка тим дітям, які недоотримували вашої уваги протягом року. Це зрозуміло, ви багато працювали … Але Новорічні канікули — відмінна можливість провести час разом з дітьми.

У Новорічній подарунковій культурі є ще один винятково важливий момент: даруючи дітям подарунки, із задоволенням приймайте подарунки і від них. Приготуйте разом з ними подарунки для інших членів сім’ї, і дозвольте їм, у свою чергу, влаштувати сюрприз для вас. Використовуйте Новий рік як відмінний привід, щоб доставити близьким радість, і навчити дітей подарунковому етикету: приймаючи, хвалити подарунок, навіть якщо він трохи розчарував, вибирати подарунки не формально, а з увагою і турботою, вручати, не вимагаючи подяки, але будучи за неї вдячним.

Кіра Кратна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.