Ново-пассит — необхідний в домашній аптечці

Так звані седативні засоби (звичайні заспокійливі) не дарма користуються величезним попитом: повсякденний стрес, з яким стикається більшість людей, викликає безліч неприємних наслідків, від нервового напруження до порушень сну, і в деяких випадках впоратися з такими наслідками допомагають тільки седативні препарати. Втім, незважаючи на всі удавані переваги заспокійливих засобів, у них, як і у всіх без винятку лікарських препаратів, є ряд побічних ефектів. Куди більш безпечна альтернатива седативним препаратів — всім відомі засоби медицини, лікарські трави, все цілющі властивості яких зберіг заспокійливий препарат Ново-Пасит.

Кому підходить ново-пассит

Абсолютно нешкідливий для здоров’я заспокійливий препарат, ново-пассит придатний в першу чергу для боротьби зі стресом і класичними його наслідками: порушеннями сну і безсонням, головними болями (ново-пассит допомагає попередити так звані головні болі напруги й мігрені), відчуттям втоми . Ново-пассит показаний при різних неврастенічних розладах, що викликають такі неприємні симптоми, як підвищена дратівливість, тривожність, напади паніки. Крім того, заспокійливе вплив ново-пассіта допомагає полегшити стан при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту (зокрема, так званому «синдромі подразненого кишечника») і при деяких шкірних захворюваннях (наприклад, при різних видах екземи, кропив’янки). Нарешті, ново-пассит допомагає зняти або полегшити неприємні симптоми менопаузи — як психічного, так і фізичного характеру (позбутися зайвої емоційності, перепадів настрою).

Склад ново-пассіта і рекомендовані дозування

Фактично ново-пассит являє собою комплексний препарат, що поєднує корисні властивості ряду лікарських рослин. Основні інгредієнти ново-пассіта — екстракти меліси і валеріани, що володіють заспокійливою дією на нервову систему, екстракти звіробою, глоду, хмелю, пасифлори, бузини. Крім того, до складу ново-пассіта входять деякі допоміжні речовини, що не роблять яскраво виражений вплив на організм людини. Ново-пассит випускається у формі розчину і таблеток, вкритих оболонкою.

Рекомендоване дозування препарату для дорослих та дітей віком від дванадцяти років і старше — по п’ять мілілітрів або по одній таблетці три рази на день, для дітей молодшого віку — половина чайної ложки (два з половиною міліграма розчину) або половина таблетки один раз в день, перед сном. Оскільки прийом ново-пассіта дітям до дванадцяти років рекомендується рідко, оптимальна доза розраховується виходячи з маси тіла дитини, його віку та індивідуальної переносимості препарату.

Дотримуйтеся обережності

Оскільки ново-пассит — це не більше ніж комплекс екстрактів лікарських рослин, протипоказань у нього дуже мало, потенційних побічних ефектів — теж. У точності, як засоби народної медицини, ново-пассит не здатний заподіяти менш серйозну шкоду здоров’ю людини навіть при передозуванні, ймовірність якої вельми сумнівна. Основні протипоказання до прийому препарату — алергічна реакція на який-небудь з інгредієнтів ново-пассіта. Крім того, не рекомендується приймати ново-пассит при епілепсії і міастенії (рідкісному аутоімунному нервово-м’язовому захворюванні). Перед прийомом ново-пассіта в період вагітності та годування груддю краще проконсультуватися з лікарем. Дітям віком до дванадцяти років ново-пассит може призначити тільки лікар.

Побічних ефектів у ново-пассіта дуже мало, спостерігаються вони рідко і, як правило, проходять самостійно, не викликаючи значного дискомфорту. У числі можливих побічних ефектів — порушення з боку травної системи, шлунково-кишкового тракту (печія, нудота або блювання, запор або діарея), сонливість і млявість, відчуття втоми, запаморочення. При алергічної реакції на яку-небудь із складових препарату можуть спостерігатися характерні ознаки алергії (висип на шкірі, свербіж).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.