Новінет — наскільки він ефективний?

Новінет — це комбіноване протизаплідний засіб, до складу якого входять синтетичний естроген (етинілестрадіол) і синтетичний прогестин (дезогестрел). Він відноситься до низькодозовані оральні контрацептиви, оскільки в кожній таблетці препарату міститься всього 0.02 мг естрогену і 0.15 мг прогестину.

Використання препарату

Починати прийом Новінет слід в перший день менструації. Закінчивши приймати одну упаковку препарату, в якій міститься 21 таблетка, зробіть семиденний перерву. В цей час починається кровотеча, схоже на менструальна — як правило, це відбувається протягом 1-2 діб після прийому останньої таблетки. Через 7 днів потрібно почати приймати новінет з нової упаковки — незалежно від того, скінчилися місячні, чи ні. Приймайте новінет щодня в один і той же час. Якщо ви забули прийняти таблетку вчасно, прийміть її, коли згадаєте. Якщо ви запізнилися більш, ніж на 12 годин, продовжуйте приймати новінет, як зазвичай, але протягом семи днів користуйтеся додатковими засобами запобігання вагітності.

Побічні ефекти

Серед найпоширеніших і незначних побічних ефектів Новінет — хворобливість грудей, застій рідини в організмі, головні болі, підвищення кров’яного тиску, нудота і різкі зміни настрою. Нудота найбільш часто спостерігається у приймаючих новінет підлітків і жінок, вага яких нижче норми. Щоб уникнути або послабити прояв цього побічного ефекту, рекомендується приймати новінет під час їжі.

Істотно рідше у приймаючих новінет жінок розвивається такий побічний ефект, як аменорея. Фахівці говорять, що під час прийому цих та інших комбінованих протизаплідних засобів приблизно в 5% жінок час від часу відбуваються затримки менструації, і, іноді, місячні відсутні протягом кількох циклів. Після скасування препарати також може розвинутися аменорея, яка у більшості пацієнток проходить менш ніж за півроку.

Новінет, як і інші аналогічні засоби контрацепції, збільшує ризик розвитку тромбозу — утворення згустків крові у венах. Пацієнткам, яким належить хірургічна операція, може бути рекомендовано припинити прийом новінет за місяць до операції.

Крім того, прийом новінет підвищує ризик серцевого нападу та інсульту. Цей ризик особливо великий у пацієнток старше 35 років і / або курящих жінок.

Протипоказання

Приймати новінет не рекомендується пацієнткам, в анамнезі яких є тромбоз, порушення роботи печінки, мігрень, епілепсія або синдром Ротора. Жінкам, у яких коли-небудь були естроген-залежні пухлини, наприклад, рак грудей, не слід користуватися гормональними протизаплідними, оскільки ракові клітини можуть реагувати і на штучні гормони.

Так як новінет може підвищити рівень цукру в крові, пацієнткам, хворим на діабет, слід приймати його з підвищеною обережністю і регулярно проходити медичне обстеження. Новінет можна приймати в період грудного вигодовування.

Іншими протипоказаннями до застосування цього препарату є: коліт, тромбоемболія, холецистит, жовчокам’яна хвороба, мігрень, хронічна гемолітична анемія, серпоподібно-клітинна анемія, отосклероз.

Лікарська взаємодія

Ефективність Новінет може знижуватися під час прийому антибіотиків і проносних засобів. Антибіотики знищують бактерії, які розщеплюють синтетичний естроген. Хоча ризик значного зниження контрацептивного ефекту під час прийому антибіотиків порівняно низький, протягом курсу лікування жінкам рекомендується використовувати додаткові кошти для запобігання небажаної вагітності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.