Нові дієти — овочі і фрукти як основа раціону

загрузка...

Хоча для швидкого схуднення придумано вже кілька сотень дієт, нові дієти з’являються постійно. Якісь з них в точності відповідають розхожій висловом «все нове — це добре забуте старе», інші ж нові дієти розробляються з урахуванням новітніх досягнень у медицині.

Дієта ABS

Дієта ABS (оригінальна назва — ABS Diet) — це режим харчування, заснований на декількох основних категоріях харчових продуктів, перші літери назв яких і стали абревіатурні назвою дієти:

 • A (Almonds) — мигдаль і інші горіхи;
 • B (Beans) — бобові (боби, квасоля);
 • S (Spinach) — шпинат та інші зелені овочі;
 • D (Dairy) — молочні продукти;
 • I (Instant oatmeal) — вівсяна каша швидкого приготування;
 • E (Eggs) — яйця;
 • T (Turkey) — індичка і інші види пісного м’яса.
 • Дієта ABS — чи не найбільша щадна нова дієта для тих, хто любить їсти багато: вона передбачає вживання їжі шість разів на день (сніданок, обід, вечеря і «перекуси» через дві години після кожного з основних прийомів їжі). Ідея цієї дієти полягає в тому, що кожний прийом їжі повинен грунтуватися на одному-двох продуктах, що становлять основу раціону ABS і перерахованих вище. Більшість цих продуктів містить мало жирів і допомагає нарощувати м’язову масу, сприяючу природному спалюванню калорій. Зрозуміло, одне тільки вживання їжі шість разів на день позбутися жирових відкладень не допоможе, тому дієта ABS передбачає і двадцятихвилинні силові тренування (вправи, спрямовані на розвиток сили м’язів і нарощування м’язової маси) три-чотири рази на тиждень. Спочатку ця дієта була призначена для жінок, які мріють якомога швидше обзавестися ідеально пласким животом, але незабаром стало зрозуміло, що дієта ABS — відмінний спосіб швидко схуднути і навіть запобігти ряд захворювань серця.

  Дієта довголіття

  Дієта, розроблена американським лікарем Ральфом Фелдер, в оригіналі називається дуже претензійно — «The Bonus Years Diet», або «Дієта бонусних років». Основа цієї нової дієти — вживання продуктів, багатих антиоксидантами і здатними збільшити тривалість життя людини. «Дієта довголіття» наказує вживання наступних продуктів:

 • Червоне вино: сто п’ятдесят мілілітрів щодня
 • Темний шоколад: п’ятдесят-шістдесят грамів щодня
 • Свіжі сирі овочі і фрукти: чотири порції щодня
 • Риба: три порції в тиждень
 • Часник: один зубчик в день
 • Горіхи: п’ятдесят-шістдесят грамів в день
 • Всі ці продукти багаті антиоксидантами і біофлавоноїдами, що знижують ризик захворювань серцево-судинної системи на сімдесят і більше відсотків за рахунок зниження артеріального тиску і рівня холестерину. В іншому ж дієта дозволяє їсти все, що завгодно — і тому підходить вона в першу чергу не для тих, кому необхідно швидко схуднути, а, скоріше, для любителів вина або шоколаду, що піклуються про здоров’я серця.

  Дієта на клітковині

  Нові дієти часом бувають досить суворими, і дієта на клітковині — якраз одна з таких строгих дієт. Основна перевага дієти в тому, що, слідуючи їй, можна вже за перший місяць позбутися трьох-чотирьох зайвих кілограмів, а потім «спалювати» по півкілограма на тиждень. Дієта на клітковині передбачає два етапи: на першому етапі необхідно «урізати» щоденне кількість уживаних калорій на тисячу (не опускаючись нижче однієї тисячі двохсот калорій в день) на цілий місяць. На другому етапі з раціону необхідно «виключити» всього п’ятсот калорій. Обов’язкове правило дієти — вживати не менше тридцяти п’яти грамів клітковини на день: клітковина, що міститься в овочах, фруктах і цільнозернових продуктах, пригнічує апетит і дозволяє швидше насичуватися і довше не відчувати голоду. Єдиний великий недолік дієти на клітковині полягає в тому, що різке збільшення вмісту клітковини в раціоні може привести до порушень травлення — діареї, запорів, здуття живота, метеоризму. Щоб уникнути таких побічних ефектів, необхідно, сівши на дієту, вживати більше рідини: «автори» дієти рекомендують вживати кількість рідини в літрах, рівне однієї тридцятих маси тіла в кілограмах. До прикладу, якщо вага дорівнює шістдесяти кілограмам, то випивати треба мінімум два літри рідини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.