Норми аналізу крові для дітей: для кожного віку — своя норма

Іноді результати аналізів крові у дітей відрізняються від дорослих, так як деякі значення залежать від віку, ваги та інших чинників. Крім того, лабораторії можуть представляти результати в різному вигляді. Щоб зрозуміти результати аналізу, необхідно знати, які показники вважаються нормальними.

 • Ознайомтеся з термінами, що позначають різні види елементів крові. Клінічний аналіз крові — один з найпоширеніших видів аналізів. Нормальними значеннями є: гематокрит — 30-40%, гемоглобін — 10-13 г / децилітр, лейкоцити — 3 000-10 000 клітин / мкл, тромбоцити — 170 000-380 000 / мм3.
 • Аналіз крові включає рівень глюкози, цей показник важливий при обстеженні на діабет. Нормальний рівень глюкози у дітей — 60-100 мг / Децл. Часто також важливим є визначення рівня холестерину, нормальний рівень якого у дітей — 80-200 мг / Децл.
 • Визначте електролітний баланс, важливий для крові і функціонування клітин. Нормальні значення: бікарбонат — 24-34 ммоль / л, кальцій — 8,8-10,4 мг / Децл, хлор — 97-106 ммоль / л, магній — 1,3-2,3 мг / Децл, фосфати — 3 ,2-5, 7 мг / Децл, калій — 3,6-5,2 ммоль / л, натрій — 135-144 ммоль / л.
 • Щоб дізнатися, чи нормально працює печінка, зверніть увагу на білірубін (норма — 0-1,4 мг / Децл загальний, 0-0,4 мг / Децл прямий) і аміаку (норма — 11-35 мкг / Децл) .
 • Роботу нирок теж можна оцінити за аналізом крові. Нормальний рівень азоту в сечовині крові — 5-18 мг / Децл, креатиніну — менше 0,5 мг / Децл.
 • Щоб бути впевненим, що ви правильно зрозуміли аналіз крові, проконсультуйтеся з лікарем. Результати у різних людей можуть сильно відрізнятися і краще, якщо їх буде інтерпретувати професіонал.
 • Нормальний рівень лейкоцитів у дітей

  Кров людини складається з лейкоцитів (білих кров’яних тілець), еритроцитів (червоних кров’яних тілець) і тромбоцитів. Лейкоцити — це армія, яка знаходить інфекції і бореться з ними. У дітей, як і у дорослих, за рівнем лейкоцитів можна зрозуміти, коли організм намагається впоратися з інфекцією.

 • Новонароджені
 • У новонароджених дуже високий рівень лейкоцитів у крові. Зазвичай він становить від 9000 до 30000.

 • Діти
 • Після перших тижнів життя рівень лейкоцитів стає нормальним для людини — як для дитини, так і для дорослого. Нормальним для здорової людини будь-якого віку вважається рівень від 4000 до 10800.

  Знижений рівень

  зниженою вважається рівень лейкоцитів нижче 3500. Причиною його зниження може бути інфекція, в боротьбі з якою лейкоцити гинуть швидше, ніж встигають відновлюватися, а також рак, вроджені та аутоімунні захворювання і певні ліки. У дитини з низьким рівнем лейкоцитів може не бути інших ознак хвороби, проте може бути підвищена температура. Якщо ви припускаєте, що у дитини міг впасти рівень лейкоцитів (наприклад, таке бувало раніше) і у нього жар, терміново звертайтеся до лікаря.

  Підвищений рівень

  Зазвичай, якщо у дитини підвищений рівень лейкоцитів, це означає, що організм створює «армію» для боротьби з інфекцією. Підвищений рівень лейкоцитів також може бути пов’язаний з хворобою кісткового мозку або імунної системи, а може бути реакцією на ліки. Типові дитячі хвороби, при яких підвищується рівень лейкоцитів, — кашлюк та кір. Якщо у дитини підвищений рівень лейкоцитів, лікар призначить подальше обстеження для визначення причини.

  Навіщо потрібен аналіз

  Аналіз крові зазвичай роблять щороку, щоб педіатр міг переконатися, що дитина здорова і немає ніяких прихованих захворювань. Крім регулярних обстежень, рівень лейкоцитів перевіряють, щоб дізнатися про наявність інфекційних або інших захворювань, а також встановити, як проходить лікування. Якщо рівень лейкоцитів повернувся до нормальних показників, значить, лікування пройшло успішно.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.