Норма цукру в крові — де проходить межа між нормою і патологією?

загрузка...

Рівень цукру в крові зазвичай вимірюють, щоб встановити наявність у пацієнта діабету або виключити це захворювання, стежить за ходом лікування діабету, перевірити вагітну жінку на гестаційний діабет, виявити гіпоглікемію.

Нормальними є наступні показники:

 • Рівень цукру в крові натще: 70-99 мг / дл (3.9-5.5 ммоль / л)
 • Рівень цукру в крові через 2 години після їжі: 70-145 мг / дл (3.9-8.1 ммоль / л)
 • У будь-який час: 70-125 мг / дл (3.9-6.9 ммоль / л)
 • За допомогою аналізів вимірюють рівень глюкози в крові — цукру, який надходить в організм переважно разом з вуглеводною їжею. У нормі рівень цукру в крові дещо підвищується після кожного прийому їжі. Як було зазначено вище, норма цукру в крові може бути різною.

  Рівень цукру в крові натще показує рівень цукру в крові після того, як пацієнт не їв протягом, щонайменше, восьми годин. Як правило, це перший аналіз, який роблять при підозрі на діабет і предіабет. Пацієнта просять не їсти і не пити за вісім годин до забору крові для аналізів. Тим, у кого вже діагностований діабет, як правило, рекомендується здати кров до прийому ранкової дози інсуліну або іншого протидіабетичного препарату.

  Рівень цукру в крові через дві години після їжі вимірюють, як випливає з назви, через дві години після прийому їжі. Норма для такого аналізу може бути вище, ніж для попереднього тесту.

  Випадковий аналіз на цукор в крові роблять незалежно від того, коли пацієнт їв останній раз. Іноді кров для такого аналізу беруть кілька разів протягом дня. У здорової людини рівень цукру в крові за день змінюється несуттєво. Велика різниця в результатах аналізів може бути ознакою проблеми.

  Що це означає?

  Відхилення результатів аналізів від норми може вказувати на діабет, але може бути й ознакою інших порушень.

  Щоб діагностувати діабет, стан пацієнта повинне відповідати наступним критеріям:

 • Рівень цукру в крові натще 126 мг / дл (7.0 ммоль / л) і вище — такий результат повинен бути отриманий, щонайменше, двічі
 • Рівень цукру в крові через 2 години після їжі 200 мг / дл (11.1 ммоль / л) і вище
 • Результати випадкового аналізу на цукор в крові 200 мг / дл (11.1 ммоль / л) і вище.
 • Крім того, у пацієнта можуть спостерігатися такі симптоми діабету, як сильна спрага і прискорені позиви до сечовипускання (особливо вночі), безпричинне посилення апетиту, зниження ваги, млявість, проблеми з ерекцією, помутніння зору, поколювання і / або оніміння кінцівок .

  Якщо рівень цукру в крові незначно перевищує норму — становить від 100 мг / дл (5.6 ммоль / л) до 125 мг / дл (6.9 ммоль / л), у пацієнта діагностується предіабет.

  Показники цукру в крові, що перевищують норму, можуть мати й інші причини, наприклад, сильний стрес, серцевий напад, інсульт, синдром Кушинга, прийом деяких медикаментів, наприклад, кортикостероїдів, або надлишкове вироблення гормону росту (акромегалія).

  Рівень цукру в крові нижче 40 мг / дл (2.2 ммоль / л) у жінок і нижче 50 мг / дл (2.8 ммоль / л) у чоловіків, при наявності симптомів гіпоглікемії може бути ознакою інсуліноми — пухлини, яка в аномально великих обсягах виробляє інсулін.

  Іншими причинами низького рівня цукру в крові можуть бути:

 • Хвороба Аддісона
 • Знижений рівень гормонів щитовидної залози (гіпотиреоз)
 • Пухлина гіпофіза
 • Захворювання печінки, наприклад, цироз
 • Ниркова недостатність
 • Виснаження та / чи порушення харчової поведінки (анорексія або булімія)
 • Прийом медикаментів, призначених для лікування діабету
 • На свідчення аналізів, що вимірюють рівень цукру в крові, можуть впливати: алкоголь, куріння, кофеїн, стрес, протизаплідні таблетки, ліки, які використовуються для лікування високого кров’яного тиску, фенітоїн (Dilantin), фуросемід (Лазикс), триамтерен (Dyrenium, Dyazide), гідрохлортіазид (Esidrix, Oretic), ніацин, пропранолол (Анаприлін) або кортикостероїди (Преднізолон).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.