Ноотропіл таблетки — відновлять роботу головного мозку

загрузка...

Ноотропіл — ноотропний засіб, надає благотворний вплив на обмін речовин в клітинах головного мозку, мозковий кровообіг, покращує зв’язки між півкулями головного мозку, провідність нервових імпульсів. Все це призводить до поліпшення роботи головного мозку в цілому і підвищенню розумової працездатності.

Як діють пігулки ноотропила

Активним діючою речовиною ноотропила є пірацетам, який різними фармацевтичними фірмами випускається під назвами луцетам, мемотропіл, ноотобріл, нооцетам, пірабене, бенкетам, піратропіл, Стаміни, церебро, ескотропіл та інші. Ноотропіл випускається в таблетках, покритих оболонкою, по 800 і 1200 мг. Випускаються також капсули ноотропила по 400 мг (виробник — ЮСБ Фарма, Бельгія).

Після прийому внутрішньо діюча речовина ноотропила швидко і повністю всмоктується, надходить у кров, проходить через гематоенцефалічний бар’єр (у головний мозок), надає дію на клітини головного мозку, після чого в незмінному вигляді виводиться через нирки.

Ноотропіл активізує окислювально-відновні процеси в клітинах головного мозку, підсилює засвоєння клітинами глюкози (джерела енергії), покращує місцевий кровообіг в ділянках мозку, які недоотримували кисень і поживні речовини через порушення кровообігу. В результаті збільшується енергетичний потенціал організму, прискорюється синтез ядерної РНК і фосфоліпідів у головному мозку. Все це призводить до підвищення стійкості тканин мозку до нестачі кисню і токсичних впливів. Поліпшується також швидкість поширення нервових імпульсів по клітинах головного мозку.

В цілому ноотропіл підвищує розумову працездатність, відновлює пам’ять і здатність до навчання, а також інші порушені функції головного мозку. Ноотропіл також захищає головний мозок в разі нестачі кисню, токсичної дії різних речовин, покращує мікроциркуляцію крові в області головного мозку за рахунок поліпшення плинності крові.

Ноотропіл не володіє психостимулирующим або заспокійливу дію, ефект його розвивається поступово.

Призначення

Ноотропіл підійде літнім людям, у яких починаються проблеми з пам’яттю і з переносимістю розумових навантажень — ноотропіл допоможе їм довго перебувати в хорошій формі. У більш старшому віці, коли проблеми стають більш серйозними, ноотропіл дозволить цим змінам не заглиблюватися і стабілізує стан.

При наслідках черепно-мозкових травм, нейроінфекцій та інсультів ноотропіл призначають у вигляді тривалих курсів лікування — це дозволяє значно поліпшити обмінні процеси і мікроциркуляцію в уражених ділянках головного мозку і частково або повністю відновити їх функції.

Сьогодні великою проблемою є такі захворювання, як хронічний алкоголізм, наркоманія і токсикоманія, при яких страждає в першу чергу головний мозок. Ноотропіл допомагає вивести таких хворих зі стану абстітненціі (похмільного стану) і відновити роботу головного мозку.

У дітей ноотропіл допомагає подолати наслідки перинатальних уражень головного мозку, поліпшити пам’ять, здатність до навчання. Діти, які приймають курсами ноотропіл, краще можуть концентрувати увагу, не так відволікаються, стають менш збудливими і нервовими.

Таблетки ноотропила приймають перед або під час їжі, не розжовуючи і запиваючи невеликою кількістю рідини. Дози препарату можуть бути дуже різними, все залежить від стану хворого, тому лікар підбирає дозу індивідуально. Лікування тривале, не менше трьох тижнів. Дітям шкільного віку для покращення навченості таблетки ноотропила іноді даються протягом усього навчального року.

Протипоказання

Ноотропіл протипоказаний при крововиливі в головний мозок, так як він знижує згортання здатності крові. Не застосовують ноотропіл в далеко зайшли випадках ниркової недостатності, тому що цей препарат виводиться з організму через нирки.

Ноотропіл не слід приймати під час вагітності, так як він проходить плацентарний бар’єр і може потрапляти до плоду. Повноцінних клінічних досліджень впливу ноотропила на вагітних жінок не привід. Не можна застосовувати таблетки ноотропила під час годування грудьми (він виділяється з жіночим молоком), а також дітям до трьох років (від року до трьох років препарат дається тільки в розчині для прийому всередину) і при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.

З обережністю таблетки ноотропила призначаються при порушенні згортання крові, при кровотечах і в тому випадку, якщо хворому належить хірургічна операція.

Побічна дія

При прийомі таблеток ноотропила можливо побічна дія. З боку нервової системи це може бути збудження, метушливість, нервозність, сонливість або безсоння, пригнічений тривожний настрій, запаморочення, головні болі, порушення рівноваги і рухів, загострення судомної готовності, галюцинації, підвищення статевого потягу.

Можуть виникати також збільшення ваги тіла, нудота, блювання, пронос, болі в животі, алергічні реакції.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.